MojElektromobil

Automobilka Hyundai má dôvod na radosť. Tri modely juhokórejského výrobcu si v Británii rozdelili až 8 ocenení od 2022 Carbuyer Best Car Awards a 2021.

Absolútnym víťazom sa stáva…

Významné a prestížne ocenenie získal nový Hyundai Tucson, stal sa autom roka. Toto vozidlo v plug-in hybridnej verzii sme mali možnosť otestovať aj my a veľmi sa nám páčilo. Tucson tiež zvíťazil v kategóriách “Najlepšie rodinné auto” a “Najlepšie hybridné auto”.

Hyundai Tuscon PHEV TEST
Hyundai Tucson PHEV | Zdroj: Radovan Hlôška

K zisku troch významných titulov prispelo množstvo funkcií a vlastností, ktoré robia nový Tucson jedinečným. Zákazníci majú k dispozícii najširšiu ponuku elektrifikovaných pohonných jednotiek vo svojom segmente. Nechýba klasický benzínový variant, mild-hybrid či plug-in hybrid. Ponuka je doslova šitá prakticky pre každého.

Vozidlo sa vyznačuje moderným a prepracovaným dizajnom, ostré hrany mu dodávajú značnú mieru agresivity a na cestách si ho s ničím len tak ľahko nezameníte. Zážitky z jazdy navyše podporujú pokročilé bezpečnostné funkcie, ako napríklad asistent predchádzania kolíziám a mnohé ďalšie.

“Hyundai Tucson získal viacero cien. Magazín Carbuyer ho označil za najlepšie rodinné auto, ale aj za najlepšie hybridné vozidlo tohto roka. Nový Tucson je jednoducho najlepšie nové auto, na ktorom sme počas tohto roka jazdili, čo z neho prirodzene robí celkového víťaza.”

Richard Ingram, editor portálu Carbuyer

Hyundai IONIQ 5: Najlepší dizajn, rodinný elektromobil aj firemné vozidlo

Hyundai IONIQ 5 získal ocenenie za najlepší dizajn roka. Porazil aj automobily akými sú Aston Martin V12 Speedster či Maserati MC20.

Hyundai týmto modelom trafil do čierneho. Atraktívny futuristický dizajn oceňujú nielen novinári, ale aj široká verejnosť. Je dôkazom toho, že ľudia majú inovácie radi.

Hyundai IONIQ 5
Hyundai IONIQ 5 | Zdroj: Radovan Hlôška

IONIQ 5 získal zároveň aj cenu za najlepšie firemné vozidlo a najlepší rodinný elektromobil roka. Ocenenie získal aj Hyundai i20 N, ktorý sa stal najlepším ostrým hatchbackom.

“Dizajn elektromobilu Hyundai IONIQ 5 je to, čo upúta vašu pozornosť už na prvý pohľad, no sú to najmä inovácie vnútri, ktoré zapôsobia ešte viac. Množstvo automobiliek sa už vo svojich konceptoch pokúsilo vytvoriť priestranný a dlhý interiér, no len Hyundaiu sa to podarilo dotiahnuť až do výroby. Extrémne pohodlné sedadlá a bohatý priestor vnútri ocení nejeden pasažier. IONIQ 5 prišiel s inováciami, ktoré bude určite musieť nasledovať aj konkurencia.”

Will Dron, editor portálu Driving.co.uk

Porotou tvorila odborná skupina motoristických novinárov z významných webov ako Driving.co.uk, The Sunday Times, The Sun a časopisu The Times LUXX.

25. októbra 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+