MojElektromobil

Genesis, podznačka automobilky Hyundai zameraná na segment prémiových vozidiel, sa na trhu objavuje už šesť rokov, no len nedávno predstavila svoj prvý elektromobil vytvorený úplne od podlahy. Model Genesis GV60 vyrástol na rovnakej platforme ako koncernový súrodenci Hyundai IONIQ 5 a Kia EV6, no s tým rozdielom, že láka na omnoho luxusnejšie prevedenie. 

Kórejská značka niekoľko mesiacov predtým prezentovala elektrický model eG80, no v tomto prípade išlo o elektrifikovanú verziu jej predošlého spaľovacieho modelu G80. Aktuálna novinka, Genesis GV60, už bola od začiatku zamýšľaná ako čistokrvný elektromobil.

Genesis okrem toho pracuje aj na čisto elektrickej verzii svojho SUV GV70, ktorá by sa na trhu mala objaviť v roku 2022. Dá sa teda povedať, že Genesis si v segmente čistých elektromobilov len tak trochu namočila nohy. Nazbierala prvotné skúsenosti, ale množstvo jej konkurentov má v tejto oblasti už poriadny náskok. 

Bez plug-in hybridov

Má menej skúsenosti, je mladšia, no napriek tomu sa chce stať lídrom v oblasti batériových elektromobilov. Keď sa pozrieme na to, aký silný konkurenčný boj momentálne prebieha na trhu, je jasné, že ide o neskutočne ambiciózny cieľ. Genesis sa chce pustiť do boja proti skutočným velikánom. Ak chce vyraziť proti jednotke, ktorou je Tesla, tak to nebude mať ani trochu jednoduché. A to aj v prípade, že jej do plachiet bude naplno fúkať silný koncernový vietor. Téme sa venoval InsideEVs.

Genesis si pritom chce ísť za svojim cieľom a tvrdí, že na jeho dosiahnutie má jednoduchý a jasný plán. Bude ignorovať aktuálny trend vyrábať plug-in hybridy a namiesto toho všetky svoje zdroje využije len a len na batériové elektromobily s cieľom dosiahnuť čo najrýchlejšiu produkciu. 

Priveľké sústo

Môže to znieť až príliš jednoducho a naivne, no ak s koncernovou pomocou, alebo aj bez nej, dokáže dosiahnuť rapídnu produkciu, ktorú skombinuje s dobrým marketingom a agresívnou cenovou politikou, tak sa Genesis môže dostať medzi veľkých hráčov. Prečo by aj nie. Vyšvihnúť sa na úplne prvú priečku asi nebude tak celkom reálne, no stále sú tu ďalší konkurenti na poli prémiových elektrických vozidiel, ktorým môže vytrieť zrak. Tesla je proste priveľkým sústom, no také BMW či Audi, tam už by to možno šlo. Stačí si dobre vybrať súpera.

Náš tip
Tesla zverejnila predaje za tretí kvartál 2021. Prekonala všetky očakávania
14. októbra 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+