MojElektromobil

Luxusné automobily Genesis sa na trhu objavujú už 6 rokov a záujem o elegantné a pohodlné automobily stále narastá. Rok 2021 priniesol novinku v podobe prvého elektrického modelu, ktorým je model G80, ktorý si zamilujú nielen tí, ktorí preferujú luxus a inovatívne technológie, ale aj ekologickí priaznivci. 

Eco – friendly

Elektrifikovaný model G80 je plne elektrický automobil, ktorý disponuje funkciou rýchleho nabíjania, a to z 10% na 80% len za 22 minút. Spoločnosť uvádza, že na jediné nabitie bude možné prejsť až 427 kilometrov, avšak ide o orientačné číslo, ktoré sa môže líšiť v závislosti od jednotlivých krajín, kde sa bude vyrábať. Rýchle nabíjanie súvisí najmä s funkciou batérie podporovať nabíjanie výkonom do 350 kW.

Významnou súčasťou exteriéru je solárna strecha, prostredníctvom ktorej sa automobil dokáže nabíjať počas státia. Výrobcovia sa prírodou inšpirovali aj pri sfarbení exteriéru a rozhodli sa pre odtieň modrej (Matira Blue). Interiér auta rovnako disponuje množstvom ekologických variant obyčajných interiérov a výrobcovia sa rozhodli pre kombináciu prírodnej tmavozelenej a neutrálnej bielej farby. Na výrobu textilných častí bol použitý výlučne textil z recyklovaných PET fliaš a sedadlá sú spolu s opierkou tvorené kožou s prírodnými farbivami. Zvyšok interiéru je tvorený prírodným drevom, prípadne aj recyklovaným variantom. 

Luxusný interiér, elegantný dizajn

Aj tento model sa vyznačuje jedinečnou mriežkou G-MATRIX na prednej strane automobilu, ktorý je typický pre Genesis. V pravej hornej časti mriežky sa nachádza vstup pre nabíjanie automobilu, pričom tento model disponuje aj funkciou V2L, čo znamená, že automobil je schopný zdielať elektrickú energiu ďalšími elektrickými zariadeniami či spotrebičmi. Exteriér automobilu je navrhnutý tak, aby spĺňal predstavy aj tých najnáročnejších zákazníkov.

Genesis G80 electric zadná časť

Elegantný dizajn sedanu dopĺňa aj pohodlne riešený interiér. Elektrifikovaný model G80 disponuje tými najnovšími technológiami a tiež technológiou minimalizovania hladiny hluku, ktorá dopĺňa interiérový komfort. Ďalšou neprehliadnuteľnou funkciou je systém DAS, ktorý zabezpečí bezpečný prechod medzi zadným pohonom a pohonom všetkých štyroch kolies, a to vždy v prípade zmeny stavu vozovky.

Genesis G80 interiér vozidla

Pohon všetkých štyroch kolies sa podpísal aj pod aktuálne číselné vyjadrenie výrobcov. Automobil by mal z nuly na 100km/h zrýchliť za menej ako 5 sekúnd. Najnovší model a v súčasnosti aj prvý a jediný elektrický automobil od Genesis by mal byť dostupný na trhu už tento rok, avšak cena ešte nie je presne stanovená.  

26. apríla 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+