MojElektromobil

Nový Hyundai KONA Electric je konečne tu a my sme sa dočkali odhalenia jednotlivých konfigurácií a ich cien. Oproti predchodcovi, Hyundai KONA Electric z roku 2021, bude model väčší a aj drahší. O koľko?

K dispozícii sú dve motorizácie nového Hyundai KONA Electric

Začnime rozdielmi v rozmeroch. Novinka je väčšia, pričom najviac priestoru pribudlo práve v úložisku pre batožinu. Táto časť vozidla má teraz objem až 466 litrov. Pre odkladanie menších vecí pribudol aj úložný priestor v prednej časti.

Druhá generácia elektromobilu Hyundai KONA Electric prichádza v dvoch základných konfiguráciách s označeniami “Electric” a “Electric+”. Prvá spomenutá verzia výbavy je dostupná v prevedení s výkonom motora 114,6 kW (156 k) a kapacitou trakčnej batérie 48,4 kWh. Za príplatok vo výške 5 000 € môžete mať edíciu so 160 kW (217 k) motorom a 65,4 kWh akumulátorom.

Predstavenie Hyundai Kona | Zdroj: Filip Spevár
Predstavenie Hyundai Kona | Zdroj: Filip Spevár

V prípade, že si vyberiete model “Electric+”, dostanete už v základe výkonnejšiu motorizáciu s väčšou batériou. Okrem toho na vás čakajú aj prídavky v podobe heads-up displeja, elektricky otváraných 5. dverí, vyhrievané dvierka nabíjacieho konektora, ambientné podsvietenie interiéru a prémiový audiosystém BOSE s 8 reproduktormi.

Základná verzia začína na cene 41 490 €, čo je o 6 400 € viac v porovnaní s aktuálnou cenou predchádzajúcej generácie z roku 2021. Model “Electric+” začína na čiastke 49 790 €. Aktuálne je taktiež možné získať zľavu vo výške 1 500 €. Pre dodatočné informácie ohľadom dostupných konfigurácií vám odporúčame pozrieť si oficiálny online konfigurátor na stránke automobilky.

Konkurenciou pre nový Hyundai Kona Electric je napríklad Tesla Model Y, Volkswagen ID.3 / ID.4, Škoda Enyaq iV, Kia EV6 či Renault Megane E-TECH Electric.

18. septembra 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+