MojElektromobil

Spoločnosť Fisker, renomovaný výrobca elektrických vozidiel, spojila svoje sily s Ample, poprednou technologickou spoločnosťou špecializujúcou sa na riešenia výmeny batérií. Toto vzrušujúce partnerstvo má za cieľ revolúciu v odvetví elektrických vozidiel zavedením inovatívnej technológie výmenných batérií pre vysoko očakávané elektrické SUV Fisker Ocean. S plánmi na uvedenie tejto špičkovej technológie do začiatku roku 2024 je Fisker pripravený ponúknuť svojim zákazníkom bezproblémový a efektívny spôsob napájania ich Fisker Ocean EV, informuje Fisker.

Spolupráca medzi spoločnosťami Fisker a Ample sa sústreďuje na vývoj a integráciu technológie výmenných batérií do elektrického SUV Fisker Ocean. Táto prelomová inovácia umožní majiteľom Fisker Ocean jednoducho vymeniť svoje vybité batérie za plne nabité na strategicky umiestnených výmenných staniciach. Tým, že táto technológia eliminuje potrebu časovo náročných nabíjacích relácií, rieši jeden z hlavných problémov – obavy z dojazdu.

Vymeniteľné batérie poskytujú praktické a pohodlné riešenie úzkosti z dojazdu, vďaka čomu môžu majitelia Fisker Ocean jazdiť aj dlhé vzdialenosti. Očakáva sa, že proces výmeny batérie bude trvať len niekoľko minút, čo porovnávajú s tankovaním tradičného benzínového vozidla. Táto efektívna a bezproblémová skúsenosť bude umožnená prostredníctvom rozsiahlej siete staníc na výmenu batérií. Vďaka tomu môžu mať majitelia Fisker Ocean prístup k plne nabitým batériám, kedykoľvek to bude potrebné.

Fisker ocean
Fisker Ocean | Zdroj: Michal Chabada

Zavedenie technológie vymeniteľných batérií nielen zvyšuje pohodlie, ale je tiež v súlade so záväzkom spoločnosti Fisker k lepšej udržateľnosti. Uľahčením prijímania elektrických vozidiel verejnosťou táto technológia znižuje potrebu rozsiahlej nabíjacej infraštruktúry. Práve to prispieva k bezemisnému dopravnému ekosystému. Vymeniteľné batérie majú navyše potenciál znížiť nadmernú výrobu a recykláciu batérií, čím znížia dopad na životné prostredie spojený s prijatím elektromobilov.

Tento krok dokáže osloviť aj firmy

Partnerstvo spoločnosti Fisker so spoločnosťou Ample predstavuje pre oboch významný míľnik v odvetví elektromobility. Keď budú nové elektrické automobily Fisker Ocean vybavené vymeniteľnými batériami, dokážu osloviť širšiu zákaznícku základňu vrátane tých, ktorí predtým váhali s prechodom na elektrické vozidlá. Spoločnosti však tento krok s vymeniteľnými batériami smerujú najmä na firmy, viac ako na jednotlivcov. Práve firmy by mohli privítať tento štýl dobíjania vozidiel, keďže je oveľa menej časovo náročnejší. Výroba a oficiálny začiatok spolupráce sa odhaduje na Q1 2024.

Náš tip
Švédsko chystá cestu, ktorá počas jazdy dobije váš elektromobil
20. mája 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+