MojElektromobil

Elektromobilita na Slovensku preniká aj do vzdelávacieho procesu na stredných odborných a vysokých školách. Automobilka Stellantis, známa ako výrobca vozidiel značiek Peugeot, Citroën aj Opel, v rámci svojej dlhodobej spolupráce so vzdelávacím segmentom, v Trnave školám darovala 7 elektromobilov Peugeot e-208.

Elektromobily na pedagogické účely dostalo presnejšie 5 odborných stredných škôl trnavského regiónu, kde sídli výrobný závod Stellantis Slovakia. Ako automobilka informuje na sociálnej sieti, v školách sa elektromobily stanú súčasťou praktického vyučovania a budú slúžiť na zlepšenie vedomostí o konštrukcii vozidiel, ale aj motorov a ďalších prvkoch elektricky poháňaných automobilov. 

Dlhodobá spolupráca

Konkrétne školy boli vybrané v rámci dlhodobej spolupráce v súlade s praktickým vyučovaním. Automobilka sa od svojho vzniku venuje podpore vzdelávania mladej generácie v odboroch blízkych automobilovému priemyslu na stredoškolskej a vysokoškolskej úrovni. Aktuálny krok je prirodzeným vývojom súčasnej situácie v automobilovom priemysle, kedy sa v čoraz väčšej miere posilňuje výroba elektromobilov.

Študenti, ktorí vzhľadom na smer svojho vzdelávania, majú potenciál pre prácu v automobilovom priemysle môžu praktickým spôsobom získať vedomosti a zručnosti z oblasti moderných elektrických vozidiel. Stellantis tak podporuje kvalifikáciu študentov, ktorí po dokončení školy môžu nájsť uplatnenie aj vo výrobnom závode v Trnave.

Podpora vzdelávania

Podobné programy prepojenia teoretického a praktického sveta automobilového priemyslu nie sú ničím neobvyklým. Podobne k tomu pristupujú aj ďalšie automobilky, napríklad KIA či ŠKODA, ktoré technicky orientovaným školám zvyknú darovať svoje autá pre potreby získavania praktických zručností budúcich odborníkov. Aktuálne to už ale vstupuje do segmentu elektromobility.

Náš tip
Dotácie na budovanie nabíjacích staníc: Zverejnený bol časový harmonogram plánovanej podpory
25. februára 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+