MojElektromobil

Koncern Stellantis, ktorý vznikol spojením PSA Peugeot s Fiat Chrysler Automobiles, aktuálne pristúpil k pozoruhodnej úprave svojej ponuky.

Populárne modely Citroën Berlingo, Citroën SpaceTourer, Opel Combo Life, Opel Vivaro Combi, Opel Zafira, Peugeot Rifter a Peugeot Traveller/Expert Combi v Európe prestáva predávať vo verziách so spaľovacím motorom. Namiesto toho budú k dispozícii už len čisto elektrické konfigurácie.

Zmena bola oznámená samostatne pre každú značku patriacu pod hlavný koncern. V príslušných tlačových správach Stellantis uvádza, že elektrifikácia je v segmente viacúčelových vozidiel (MPV) citlivou témou, no ide o jasný smer, ktorým sa treba vydať, a to aj kvôli rastúcim cenám pohonných hmôt. Úprava by sa mala týkať len osobných verzií, tie úžitkové zmenu zatiaľ nepocítia. Téme sa venoval portál Electrek.

Od januára 2022 už len elektrické verzie

Z ponuky pre koncových zákazníkov bola odstránená benzínová verzia s motorom 1.2 PureTech, ako aj dieselová verzia 1.5 Blue HDi. V konfigurátore sa namiesto toho nachádza už len jediná, a to čisto elektrická, možnosť.

K modelom so spaľovacím motorom sa ešte nejaký čas budú môcť dostať zákazníci z firemného prostredia cez špeciálnu predajnú sekciu. Oznámená úprava sa už podľa všetkého stihla pretaviť aj do predajnej ponuky slovenského zastúpenia dotknutých značiek.

Podobné dodávky

Modely Citroën Berlingo, Opel Combo Life a Peugeot Rifter sú v elektrickej verzii takmer identické a ponúkajú rovnako veľký interiér aj počet sedadiel ako ich protiklady so spaľovacím motorom.

V prípade elektrických dodávok trojice značiek je štandardom elektromotor s výkonom 100 kW a maximálnou rýchlosťou 130 kilometrov za hodinu. 50 kWh batéria má ponúkať dostatok energie pre 280-kilometrový dojazd. Pri používaní nabíjacej stanice s výkonom 100 kW sa na 80% kapacity dokáže nabiť za 30 minút. Cenový rozdiel medzi verziou so spaľovacím motorom a tou čistou elektrickou sa spravidla pohybuje na úrovni 10 000€.

Náš tip
Dotácie na elektromobily v Česku: Takmer miliarda korún pre firmy aj živnostníkov
12. januára 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+