MojElektromobil

Nabíjacia sieť Ejoin sa v minulom roku na Slovensku výrazne rozrástla, dlho však bola úplne bezplatná. Od 1.10. 2021 má Ejoin nový cenník aj pre AC nabíjanie.

pôvodný článok bol aktualizovaný 15.septembra

Nový cenník nabíjania Ejoin

Slovenský výrobca nabíjacích staníc a poskytovateľ nabíjania pre elektromobily nainštaloval prvé nabíjacie stanice začiatkom minulého roka. V priebehu roka sa výrazne rozrástol a vybudoval sieť AC aj DC nabíjacích staníc v malých aj veľkých obciach po celom Slovensku. Zverejnil nový cenník DC nabíjania, od októbra bude platiť cenník aj pre AC nabíjanie. Ejoin poskytuje aj nabíjacie stanice pre elektrobicykle.

Napriek tomu, že sa stal Ejoin v priebehu roka 2020 jedných z najväčších poskytovateľov nabíjania na Slovensku, nepýtal majiteľov elektromobilov za túto službu žiadne poplatky. Pre spustenie nabíjania bola potrebná registrácia na webe a následne dočasný pin kód alebo RFID kartička.

ejoin novy cennik
ejoin cenník platný od 1.10.2021 | Zdroj: ejoin

Poplatky za AC aj DC nabíjanie

S platnosťou od 1.10. 2021 sa nový cenník vzťahuje na každého registrovaného, ale aj nového užívateľa nabíjacích staníc Ejoin. Spoplatnené bude po novom nielen DC nabíjanie, ale aj to pomalšie teda AC. V prvom prípade je nová cena  0,26 €/ 1 kWh, v druhom 0,19 €/1 kWh. Pre každého, kto nabíja častejšie je tu vak aj zľava 25% a platí ak nabijete viac ako 350 kWh mesačne.

Spoplatnené parkovanie

Po novom sa spoplatňuje aj parkovanie, nie však počas nabíjania. Po úplnom nabití elektromobilu budete mať 15 minút na odpojenie konektora a opustenie parkovacieho miesta. Následne  vám bude za každú začatú minútu učtovaný poplatok podľa cenníka.

Ejoin má aktuálne nainštalovaných 19 DC nabíjacích stojanov, väčšina stojanov v tejto sieti je však AC. Celkovo mal Ejoin na konci roka 2020 spustených 125 nabíjacích bodov (AC+DC). Nabíjanie AC (striedavý prúd do výkonu 22 kW) ostáva do konca septembra 2021 bez poplatkov.

Nový cenník nabíjania Ejoin - DC nabíjacia stanica (Foto: Ejoin)
DC nabíjacia stanica Ejoin (Foto: FB/Ejoin)

Lacnejší, než konkurencia?

Aj keď Ejoin upozorňuje, že cena za 1 kWh sa môže meniť podľa nákupnej ceny energie, základná sadzba 0,26€ je výrazne nižšia ako ponúkajú iní veľkí prevádzkovatelia na Slovensku.

Spoločnosť ZSE Drive ponúka v programe bez paušálneho poplatku (ZSE Drive Eco) 1 kWh cez DC nabíjanie za 0,39€. Zaplatíte si aj 0,19€ / kWh za pomalé AC nabíjanie. Výhodou ZSE je však to, že poskytuje omnoho výkonnejšie nabíjanie, v niektorých lokalitách až do 350 kW. V tomto prípade je ale cena za nabíjanie vyššia, nakoľko sumy sú rozdelené aj podľa toho, či nabíjate na 50 kW nabíjacej stanici alebo ultra-rýchlej nabíjacej stanici.

V prípade spoločnosti GreenWay Infrastructure je cena nabíjania na DC stojanoch do výkonu 40 kW 0,44€ / kWh. V prípade nabíjania do 150 kW je cena za 1 kWh 0,49€ / kWh a pri nabíjaní nad 150 kW ide o sadzbu 0,59€ / kWh. Ide o ceny v programe Energia STANDARD bez paušálneho mesačného poplatku.

 

 

15. septembra 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+