MojElektromobil

Mesto Liptovský Mikuláš osadilo prvú nabíjaciu stanicu pre elektro-bicykle priamo v centre mesta. Naraz dokáže nabíjať až štyri bicykle, pričom súčasťou je aj stojan pre základnú údržbu a opravu bicyklov. V rámci celého regiónu bude vybudovaných celkovo 10 takýchto nabíjacích staníc.

Na oficiálnej stránke mesta Liptovský Mikuláš na Facebooku sa objavila informácia o osadení prvej nabíjacej stanice pre elektrobicykle: „Nabíjačka sa nachádza na Námestí osloboditeľov v blízkosti fontány Metamorfózy a ide o prvú svojho druhu v meste. Nabíjať sa na nej môžu naraz štyri bicykle. Jej súčasťou je aj servisný bod s náradiami pre bežnú potrebu opravy bicyklov,“ píše sa v statuse.

Podľa primátora mesta a predsedu Oblastnej organizácie cestovného ruchu Region Liptov, Jána Blcháča, ide o jeden z mnohých krokov, s ktorými smerujú k podpore cyklistiky na Liptove: „Vybudovaním nabíjacej stanice smerujeme k podpore cyklistiky a cestovného ruchu na Liptove. Túto oblasť budeme rozširovať aj naďalej, prostredníctvom nových cyklochodníkov, cyklotrás aj mobiliáru, pretože naše mesto je jedno z najrozvinutejších miest v podmienkach cyklodopravy na Slovensku.

nabíjacia stanica elektrobicykle liptovský mikuláš

Výstavba tejto nabíjacej stanice prebehla v rámci projektu Oblastnej organizácie cestovného ruchu. Jeho súčasťou je plán výstavbu desiatich nabíjacích staníc pre elektrobicykle v rámci liptovského regiónu. Prvá nabíjacia stanica sa nachádza priamo na Námestí osloboditeľov v blízkosti fontány Metamorfózy a súčasne dokáže nabíjať až štyri elektrobicykle.

Obyvatelia majú tiež k dispozícii servisný bod, ktorý môžu využiť na základnú údržbu alebo opravu vlastného bicykla. Výstavba tejto stanice bola súčasťou prvej etapy spomínaného projektu. Podľa slov Gabriela Lengyela z odboru dopravy majú záujem o vybudovanie aj druhej nabíjacej stanice v rámci mesta pri druhej etape.

Nabíjanie elektrobicyklov je však možné v centre Liptovského Mikuláša už od minulého roka. Mesto ešte na jar 2019 osadilo tri stĺpy verejného osvetlenia nabíjacím boxom s dvoma 230 V zásuvkami.

Prečítajte si aj naše testy elektromobilov

Dlhodobo vám prinášame testy elektromobilov a plug-in hybridov. Najnovšie sme si vyskúšali štýlový a plne elektrický Mini Cooper SE, nový Renault ZOE či plug-hybridný Peugeot 3008. Od susedného výrobcu sme testovali aj ich prvý elektromobil Citigo-e iV. Ak sa chcete dozvedieť viac o nami testovaných vozidlách, sledujte nás na Instagrame, kde nám môžete klásť konkrétne otázky.

22. mája 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+