MojElektromobil

Huyndai v novembri 2021 spustil nabíjaciu službu Charge myHyundai, čím sa pripojil k ostatným automobilkám a ich službým Kia Charge či ŠKODA POWERPASS. Spomínané nabíjacie služby fungujú na rovnakom princípe. Jedno používateľské konto zastrešuje pristupovať k tisícov či priamo stotisícom nabíjacích staníc doma a v zahraničí.

Koncom januára sa služba dočkala drobného vylepšenia vo forme nového doplnkového balíčka pre prístup do siete IONITY. Teraz si Hyundai pre svojich zákazníkov pripravil ďalšiu novinku. V spolupráci so spoločnosťou Digital Charging Solutions (DCS), ktorá je poskytovateľom služby Charge myHyundai, zabezpečí svojim zákazníkom nabíjanie vozidiel Hyundai zelenou energiou.

Fungovať to má tak, že pri každom nabití uskutočnenom zákazníkmi prostredníctvom služby Charge myHyundai sa rovnaké rovnaké množstvo energie vráti späť do siete v podobe zelenej elektriny, ktorá je vyrobená z veterných zdrojov.

V tejto súvislosti uvádza, že podľa štúdie Medzinárodnej rady pre čistú dopravu z roku 2021 batériové elektrické vozidlá po nabití obnoviteľnou energiou produkujú až o 81 percent nižšie emisie počas celého životného cyklu v porovnaní s vozidlom s bežným spaľovacím motorom.

Vodiči však často nevedia, či verejná nabíjacia stanica, ktorú na nabíjanie využijú, získava zelenú elektrinu z obnoviteľných alebo tzv. „sivú“ elektrinu z neobnoviteľných zdrojov, keďže túto zodpovednosť nesú samotní prevádzkovatelia nabíjacích zariadení. Hyundai sa zaviazal používať takzvané záruky pôvodu, čo znamená, že zákazníci budú mať istotu, že pri nabíjaní cez Charge myHyundai dochádza k využívaniu zelenej elektriny z obnoviteľných zdrojov.

Nabíjacia sieť Charge myHyundai je k dispozícii pre zákazníkov Hyundai, ktorí jazdia na BEV a plug-in hybridných modeloch, vrátane IONIQ 5, KONA Electric, IONIQ Electric, TUCSON Plug-in Hybrid, SANTA FE Plug-in Hybrid či IONIQ Plug-in Hybrid. Charge myHyundai je momentálne k dispozícii na 15 európskych trhoch, vrátane Slovenskej republiky.

Náš tip
Wallbox začne na seba zarábať od prvého dňa, komfort pocítite okamžite | Rozhovor
22. februára 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+