MojElektromobil

Vybrané automobilky svojim zákazníkom ponúkajú vlastné nabíjacie služby pre elektrické a plug-in hybridné vozidlá. Vďaka tomu cez jeden účet, aplikáciu a prístupovú kartu získavajú prístup k nabíjacím staniciam prakticky všetkých prevádzkovateľov na Slovensku, ale aj po celej Európe.

Tieto nabíjacie služby do jedného balíka združujú všetko potrebné a zákazníkovi odpadajú starosti s prípadnou registráciou pre každú nabíjaciu sieť, ktorú chce využiť. Úhrada za nabíjanie prebieha typicky vo forme mesačnej faktúry, čo je opäť veľmi pohodlné. V našich končinách môžete z tejto oblasti poznať služby ŠKODA Powerpass, Kia Charge, BMW Charging či Charge myHyundai.

A práve služba Charge myHyundai sa aktuálne pochválila dosiahnutím nového míľnika. Aktuálne zastrešuje prístup k viac ako 500 000 nabíjacích miest v 30 európskych krajinách. Priamo na Slovensku je možné cez Charge myHyundai nabíjať na viac ako 970 nabíjacích bodoch, čo znamená, že ide o skoro dve tretiny všetkých verejne dostupných nabíjacích bodov, ktoré sú u nás v prevádzke. Konkrétne má ísť o 639 AC nabíjacích bodov, 223 DC nabíjacích bodov s výkonom do 100 kW a 115 ultrarýchlych nabíjacích bodov s výkonom na 100 kW.

Plug & Charge pre IONIQ 6

Hyundai súčasne informuje, že počas roka 2023 plánuje elektromobilom IONIQ 6 zaviesť podporu pre funkciu Plug & Charge. To znamená, že majiteľom odpadnú starosti s autentifikáciou nabíjania cez kartu alebo aplikáciu. Elektromobil si potrebné informácie automaticky vymení priamo s nabíjacou stanicou po pripojení kábla a proces nabíjania sa spustí.

Náš tip
Nabíjacia služba Charge myHyundai prechádza na zelenú energiu
20. apríla 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+