MojElektromobil

Svoju vlastnú službu, ktorá majiteľom elektrických áut zjednodušuje nabíjanie na verejne prístupných nabíjacích staniciach, prevádzkuje aj BMW. Základný princíp BMW Charging je prakticky rovnaký ako v prípade konkurenčných riešení ako sú Kia Charge, Charge myHyundai či POWERPASS od ŠKODA AUTO.

Služba cez mobilnú aplikáciu a jednu čipovú kartu registrovanému zákazníkovi poskytuje prístup k širokej sieti nabíjacích staníc. Konkrétne zastrešuje prístup až k 279 180 nabíjacím staniciam po Európe a v Japonsku, pričom tento zoznam má byť pravidelne rozširovaný.

Foto: BMW

Výhodou služby je, okrem jednoduchého prístupu, kedy nemusíte riešiť registráciu u jednotlivých prevádzkovateľov, aj okamžitý prehľad o cenách nabíjania na jednotlivých staniciach, ako aj princíp mesačnej platby na faktúru. Zákazník celý mesiac nabíja podľa potreby na dostupných nabíjacích staniciach a za spotrebu následne zaplatí až v mesačnej faktúre, čo je opäť pohodlnejšie ako hradenie každého jedného nabíjania.

Podobne ako ostatné spomínané služby, aj BMW Charging má v ponuke nabíjacie tarify. Zákazníci majú na výber tarifu Active alebo Flex. V obidvoch prípadoch sú bez dlhšej viazanosti, no líšia sa mesačným poplatkom a hlavne cenami nabíjania.

Základná tarifa Flex

V prípade základnej tarify Flex sa nehradí žiaden mesačný poplatok, ceny nabíjania si však určujú prevádzkovatelia jednotlivých nabíjacích staníc aktuálnym cenníkom a zákazníkom sa odporúča, aby si ich pred nabíjaním pozreli v mobilnej aplikácii. Fixná je len cena nabíjania v sieti IONITY, ktorá je stanovená na 0,79€/1 kWh.

  • Základný poplatok: 0,00 € / mesiac.
  • Dobíjanie AC: Ceny závisia od príslušných prevádzkovateľov nabíjacích staníc.
  • Dobíjanie DC: Ceny závisia od príslušných prevádzkovateľov nabíjacích staníc.
  • IONITY: 0,79 €/ kWh

Spoplatnená tarifa Active

Tarifa Active je spoplatnená mesačným poplatkom vo výške 4,99€. Zákazníci za to ale získavajú fixné ceny nabíjania na všetkých zazmluvnených nabíjacích staniciach v danej krajine. Majitelia nových elektrických a plug-in hybridných vozidiel môžu túto tarifu získať na 12 mesiacov bez mesačného poplatku – akcia platí pre vozidlá prebraté po 19.1.2021.

  • Základný poplatok: 4,99 €/ mesiac
  • Dobíjanie AC: 0,20 €/ kWh
  • Dobíjanie DC: 0,44 €/ kWh
  • IONITY: 0,79 €/ kWh

Ako vyplýva z aktuálneho cenníka pre službu BMW Charging, fixné ceny sa týkajú nabíjania v rámci danej krajiny – v celej krajine nabíjate za rovnaké ceny. Krajinu od krajiny sa ale ceny nabíjania líšia, a preto je pri nabíjaní v zahraničí dobré sadzu vopred overovať v mobilnej aplikácii. V niektorých krajinách je dokonca nabíjanie spoplatnené aj minútovou tarifikáciou a rozdielne ceny sú ponúkané pre denné a nočné nabíjanie (napr. Nemecko).

Sadzby, ktoré sa vzťahujú na jednotlivý nabíjací prípad na príslušnej nabíjacej stanici, nájdete v aplikácii BMW Charging a môžu sa zmeniť. Pred začiatkom nabíjacieho prípadu sa oboznámte s príslušnými sadzbami.

Doplnková služba IONITY Plus

BMW v rámci svojej služby BMW Charging ponúka aj doplnkovú službu pre zákazníkov, ktorí by chceli aktívnejšie využívať nabíjanie v sieti IONITY. Za poplatok 13€ mesačne získajú prístup k rýchlemu nabíjaniu so sadzbou 0,30 €/ kWh. Má to háčik. Minimálna doba viazanosti pre doplnkovú službu IONITY Plus je 12 mesiacov.

Náš tip
Nabíjacia sieť Tesla Supercharger je dostupná aj pre iné elektromobily, zatiaľ v Holandsku
22. novembra 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+