MojElektromobil

Tesla Cybertruck je jedným z tých elektromobilov, ktoré sa seba priťahujú enormnú pozornosť. Niet sa čomu čudovať. Elektromobily Tesla prakticky dominujú trhu, a tak je každý zvedavý, či sa podobný úspech podarí zopakovať aj v ďalšom, tentokrát pomerne konzervatívnom, segmente.

Očakávania sú vysoké. Cybertruck sa už od prvotného predstavenia vydáva na cestu, ktorá chce zmeniť konvenčné predstavy o pickup-och. Neustály rozruch okolo Cybertrucku sa pripisuje predovšetkým jeho nevšednému charakteru, ale aj odvážnym prísľubom po stránke technických parametrov.

Elektrický pick-up má vybudované veľmi silné meno, a to napriek tomu, že sa ešte ani nedostal k prvým majiteľom. Rezervácie sa rátajú v stovkách tisícok a pokiaľ by skutočne došlo k ich realizácii, Teslu by čakalo približne 5 rokov nepretržitej výroby.

V tejto súvislosti za zmienku určite stojí to, že hranica 1 milióna predobjednávok na Cybertruck bola prekonaná už počas júna 2021. Netreba ale zabúdať na skutočnosť, že ide o nezáväzné objednávky, ktoré sú kryté len zálohou vo výške 100 dolárov. A aj táto záloha je plne vratná, takže rezervácie sa hromadia veľmi ľahko.

To však nemení nič na tom, že Cybertruck priťahuje zvedavé pohľady všade kde sa objaví. A vzhľadom na to, že dnes už prebieha testovanie aj v ostrej premávke, sa do obehu dostáva čoraz viac zaujímavých záberov. Nedávno išlo napríklad o prevoz poškodeného Cybertrucku po absolvovaní “crash testu”, pohľad na “frunk” či snímky prepravných vozidiel.

Pod tri sekundy?

Najnovšie sa do pozornosti dostalo video, ktoré zachytáva Cybertruck na križovatke. Okrem pohľadu na vizuálnu stránku netradičného elektromobilu pridáva aj bonus vo forme bleskového zrýchlenia ťažkého pick-upu. Ako informuje portál Electrek, podľa pôvodných informácií sa má Cybertruck z 0 na 100 km/h rozbehnúť za menej ako 6,5 sekundy, a to pri základnej verzii. Vrcholová konfigurácia to vraj znižuje na 2,9 sekundy!

Náš tip
Tesla Cybertruck: Zbesilý výkrik do tmy z punkáčskej izby bláznivého dizajnéra | Názor čitateľa
9. októbra 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+