MojElektromobil
Slavo Dzuričko 24. apríla 2018

Nemecké BMW uviedlo svoj posledný elektromobil – model i3 ešte v roku 2013. Novinku s plne elektrickým pohonom do segmentu SUV – model BMW iX3 by mala automobilka odhaliť už na tohtoročnej show Auto China 2018 v čínskom Pekingu.

Náš tip
BMW ZVEREJNILO OFICIÁLNY CENNÍK PRE NOVÝ MODEL I8 ROADSTER!

BMW iX3

Aktuálne nepoznáme veľa informácií ohľadom pripravovanej elektrickej novinky. Očakávame však, že veľkosťou a dizajnovým jazykom sa bude ponášať na známeho súrodenca – aktuálny model BMW X3.

„V priebehu roka predstavíme množstvo čisto elektrických konceptov, ktoré sa dostanú do sériovej výroby. Pôjde napríklad aj o prvý plne elektrický BMW iX3.“ – oznámil v priebehu minulého mesiaca Harald Krüger, výkonný riaditeľ spoločnosti BMW.

Novinka by sa mala zaradiť medzi svoju elektrickú konkurenciu ako napríklad Jaguar I-Pace či Audi E-tron Quattro. Spoločnosť BMW predáva v súčasnosti približne 40 000 vozidiel BMW X3 ročne v rámci USA, a obdobné číslo aj na európskych trhoch. Nový elektrický variant bude odhalený už tento týždeň. Model BMW iX3 sa však podľa známych predpokladov nedostane do predaja skôr ako v roku 2020.

„Nebude chýbať vlajková loď BMW iNEXT a podmanivý koncept BMW i Vision Dynamics, ktorý bol v Ženeve prezentovaný ako BMW i4. Produkcia týchto modelov (iNEXT a i4) sa bude odohrávať v Nemecku. Tieto modely sú dôkazom našej inovatívnej sily.“ – pokračoval Harald Krüger, výkonný riaditeľ spoločnosti BMW.

Zdroj: electrek.co, BMW

 

24. apríla 2018
Fotománia

+