MojElektromobil

Nový model BMW i8 Roadster bude spustení do výroby už budúci mesiac. Automobilka sa tak rozhodla zverejniť cenník pripravovaného vozidla, ktoré okrem iného ponúkne aj vylepšenú kapacitu batérie oproti svojmu predchodcovi.

Náš tip
UNIKLI PRVÉ OBRÁZKY PLNE ELEKTRICKÉHO SUV BMW IX3. IDE O FINÁLNU PODOBU?

BMW i8 Roadster a Coupé

Cena modelu BMW i8 Roadster by sa mala pohybovať na americkom trhu na úrovni 163 000 dolárov, pričom pôjde o najdrahšie dostupné BMW na danom trhu. BMW i8 Coupé bude následne dostupné za sumu 147 500 dolárov. Oba modely by mali byť dostupné v partnerských dílerstvách v priebehu mesiacov apríl alebo máj.

V cenníku oboch modelov sa nachádza tiež príplatková výbava, ktorá môže finálnu sumu navýšiť až o 10 000 dolárov. Laserové svetlá značky BMW vás budú stáť 6300 dolárov navyše, balíček “Tera World,” ktorý prinesie čierne brzdové strmene a ďalšie doplnky za sumu 2500 dolárov v prípade verzie Roadster a prémiové farebné varianty vás budú následne stáť 1800 dolárov.

Podľa predošlých informácií má i8 Roadster o čosi vylepšenú výkonnosť oproti verzii Coupé. Vylepšená je aj batéria, ktorá teraz ponúka 11,6 kWh (oproti predošlej 7 kWh batérii). Toto vylepšenie tak ponúkne lepší elektrický rozsah a trochu viac konských síl z použitého elektromotora.

Model i8 Coupé ponúka zrýchlenie z 0 na 60 míl za niečo cez 4 sekundy, i8 Roadster potom pridá ešte pár desatín naviac a zrýchli teda jemne pomalšie. Maximálna rýchlosť bola stanovená na hodnotu 155 míľ za hodinu (cca 248 km/h). Zaujímavosťou je možnosť ovládania strechy pri verzii Roadster a to až do rýchlosti 31 míľ za hodinu (cca 50 km/h). Strecha sa následne otvorí alebo zatvorí za 16 sekúnd.

Zdroj: electrek.co 

15. februára 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+