MojElektromobil
Slavo Dzuričko 21. apríla 2018

Model Audi e-tron Quattro sa zatiaľ neukázalo vo svojej produkčnej verzii. Výrobca však tento elektromobil aktívne testuje aj na známom nemeckom okruhu Nürburgring. Vozidlo je však zamaskované ochranným polepom, na finálnu a detailnú podobu si tak budeme musieť ešte niekoľko dní či týždňov počkať.

Náš tip
KAMUFLOVANÝ AUDI E-TRON QUATTRO V ULICIACH ŽENEVY V PREDVEČER VÝSTAVY

Audi e-tron Quattro

Elektrické SUV by malo byť vybavené troma elektromotormi s celkovým výkonom na úrovni 320 kW. Doplniť by ho mal akumulátor s kapacitou až 95 kWh, čo by podľa slov výrobcu mohlo vystačiť až na 310 míľ (cca 500 kilometrov) na jedno nabitie. Ide však o odhadovaný dojazd na základe štandardov NEDC a tak je potrebné túto hodnotu prijať z rezervou. Omnoho reálnejší odhad hovorí o dojazde na úrovni 275 míľ resp. 450 kilometrov. Nebude chýbať ani podpora rýchleho DC nabíjania (150 kW).

Na záberoch vyššie si môžete pozrieť reálne zábery z testov na nemeckom okruhu Nürburgring. Hoci nepoznáme všetky finálne špecifikácie elektromobilu, jeho výroba by sa mala začať v bruselskom závode Audi už v najbližších mesiacoch. Prvé dodávky elektromobilu Audi e-tron Quattro sa očakávajú koncom roka 2018. Audi však presný termín nešpecifikovalo. Cena nového elektromobilu by sa mala pohybovať na úrovni 67 000 EUR bez DPH (v závislosti od jednotlivých trhov).

Nemecký výrobca už spustil aj možnosť predbežnej objednávky na vybraných trhoch. Predpoklady hovoria, že automobilka má v Nórsku hneď tisícky predobjednávok na nový model Audi e-tron Quattro. Realitu však ukáže až reálny vstup do predaja a to koncom tohto roka.

Zdroj: electrek.co


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

21. apríla 2018
Fotománia

+