MojElektromobil

Len pred pár dňami sme vás informovali o skorom spustení predaja modelu Volkswagen ID.3. Pôvodné informácie hovorili o začatí predaja počas nasledujúceho týždňa, no nakoniec sme sa dočkali ešte o niečo skôr. Na Slovensku je limitovaná edícia Volkswagen ID.3 1ST už v predaji a to s uvádzacím bonusom, ktorý cenu základnej verzie skresal na 35 860 €.

Limitovaná edícia Volkswagen ID.3

Do predaja tak prichádza iba úvodná limitovaná edícia, ktorá je však dostupná v troch verziách výbavy. Kompletný cenník všetkých verzií nájdete na oficiálnej stránke výrobcu, no my vám prinášame jeho stručné zhrnutie. Špeciálnu edíciu Volkswagen ID.3 si teda môžete kúpiť v týchto troch verziách výbavy:

  • Volkswagen ID.3 1ST Performance upgrade | výkon 150 kW | dojazd 408 – 424 km (WLTP) | 35 860 € (už s uvádzacím bonusom 2 000 €)
  • Volkswagen ID.3 1ST Plus Performance upgrade | výkon 150 kW | dojazd 408 – 424 km (WLTP) | 41 550 € (už s uvádzacím bonusom 2 000 €)
  • Volkswagen ID.3 1ST Max Performance upgrade | výkon 150 kW | dojazd 408 – 424 km (WLTP) | 46 230 € (už s uvádzacím bonusom 3 000 €)

Ako môžete vidieť, z pohľadu batérie, dojazdu či výkonu elektromotora sa jednotlivé verzie nelíšia a ide iba o zmeny na úrovni výbavy. Verzia Plus obsahuje navyše napríklad Matrix LED adaptívne svetlá, dynamickú reguláciu diaľkových svetiel, podsvietené kľučky, cúvaciu kameru, 2x USB-C konektory vzadu, stmavené sklá od B stĺpika, ambient paket, lakťovú opierku vzadu, strešné lišty či 19-palcové disky Andoya.

Náš tip
Volkswagen ID.3: Ďalší skvelý elektromobil, ktorý potrápi konkurenciu | TEST

Výbava Max obsahuje všetko vyššie spomenuté, no navyše dostanete head-up displej s rozšírenou realitou, balík asistentov, a to Side Assist – asistent zmeny jazdného pruhu, senzor mŕtveho uhla a sledovanie okolia pri cúvaní, Traffic Jam Assist – asistent jazdy v dopravnej zápche a Emergency Assis, ktorý zastaví vozidlo v núdzových situáciách. Ďalej tu nájdete audio systém 6.1, predné sedadlá s elektronicky nastaviteľnou bedrovou opierkou a masážnou funkciou. Komfort doplní aj panoramatická presklenná strecha a vzhľad z vonku vylepšia 20-palcové disky Sany.

Aktuálna ponuka má platiť do 30. septembra či do vypredania zásob. K dispozícii je aj operatívny lízing s cenami od 659 € mesačne až po 949 € mesačne. Okrem uvádzacieho bonusu však firma prináša aj rok nabíjania zadarmo v rámci sieti nabíjačiek We Charge, a to s limitom 2 MWh alebo 600 €.


Pôvodný článok: Radovan Hlôška

Už dávnejšie vedúci predaju v spoločnosti Volkswagen, Jürgen Stackmann oznámil na svojom Twitteri a LinkedIn, že zákazníci, ktorí si predobjednali elektromobil ID.3 First Edition si od 17. júna budú môcť dokončiť svoje objednávky. To sa teraz mení a Volkswagen spúšťa predaj aj ostatných verzií modelu ID.3. Dozvedeli sme sa ceny aj dátum spustenia dodávania vozidiel.

VW Volkswagen ID.3
Zdroj: VW

Podľa doterajších správ vieme, že majú už cez 30 000 predobjednávok edície First Edition. Predpokladalo sa, že Volkswagen oneskorí príchod ich prvého elektromobilu zo série ID, ale teraz máme potvrdené, že prvé bežné objednávky budú spustené už budúci týždeň, teda 20. júla. Stane sa tak v mnohých európskych krajinách. Spoločnosť taktiež vytvorí množstvo predkonfigurovateľných verzií.

Zákazníci, ktorí si tento elektromobil predobjednali ešte pred týmto spustením za 1000 €, teda variant First Edition, by mali byť už kontaktovaní spoločnosťou, aby dokončili svoje objednávky.

V marci sme mali šancu započuť informáciu, že automobilka dokáže majiteľom odovzdať až 30 000 elektromobilov ID.3 za krátky čas:

Cieľom je dodať 30 000 vopred rezervovaných vozidiel ID.3 v 1. vydaní zákazníkom v celej Európe takmer v rovnakom čase.

Tak isto boli tieto správy spochybňované, z dôvodu problémov so softvérom, ktorý chýbal v elektromobiloch ID.3. Volkswagen povedal, že výroba sa už z leta nebude odkladať:

Softvér bude nainštalovaný vo vozidlách počas výroby a bude aktualizovaný na najnovšiu verziu pred dodaním zákazníkom a tiež potom, keď budú k dispozícií aktualizácie. Digitálne funkcie po uvedení na trh sa budú pravidelne a postupne dopĺňať a rozširovať v nasledujúcich mesiacoch.

Testovanie elektromobilu ID.3

Aké sú možnosti?

Podľa nových informácií bude viacero dostupných možností. Dodávky variantov Max, Tech, Family, Business, Style a Life sú ale naplánované na mesiac október. Spomenuté varianty výbavy patria do stredného modelu ID.3 s Pro Performance balíkom, ktorý je vybavený 58 kWh batériou. Tá podporuje maximálny nabíjací výkon 100 kW s dojazdom až 420 km podľa cyklu WLTP. Jedná sa o verziu s pohonom zadnej nápravy s výkonom 150 kW a krútiacim momentom 310 Nm.

VW Volkswagen ID.3
Zdroj: VW

Isto vás však zaujíma cena. V Nemecku bude začínať na sume 35 574 € za základnú verziu ID.3 Performance Pro. Tá by mala ponúknuť adaptívny tempomat, navigáciu či bezdrôtové nabíjanie mobilných telefónov. Verzia Live stojí 37 787 €, no mala by ponúknuť napríklad vyhrievaný volant a sedadlá. Taktiež pribudnú ďalšie 2 USB-C porty na nabíjanie mobilných zariadení.

Ostatné možnosti:

V ponuke bude aj ďalších päť možností, a to verzia Style za 40 946 €, ktorá obsahuje panoramatickú strechu, Matrix LED svetlomety a hlavný dizajnový balík, verzia Business za  41 287 € s balíkom asistentov, a to cúvacou kamerou a bezkľúčovým vstupom, Matrix LED svetlometmi a tónovanými sklami či malým dizajnovým balíkom. Ďalej bude na výber verzia Family za 42 305 €, ktorá opäť ponúkne hlavný dizajnový balík, 2-zónovú klimatizáciu a balík asistentov.

Verzia Tech za 44 810 € bude rovnako vybavená hlavným dizajnovým balíkom, no taktiež hlavnými balíkmi asistentov a infotainmentu. S pohľadu asistentov teda ponúkne Travel Assist, Side Assist či Emergency Assist. Hlavný infotainment balík zase obsahuje head-up displej i prémiový audiosystém. Nakoniec si môžete zvoliť verziu Max za 43 680 € s plne polohovateľným masážnym sedadlom, všetkými balíkmi výbavy a systémami ako Dynamic Cruise Control či progresívne riadenie.

Zdroj: Volkswagen
Infotaiment ID.3

To najlepšie na koniec

Taktiež bude od 20. júla dostupný aj variant ID.3 ProS, ktorý má batériu o veľkosti 77 kWh. Táto verzia by mala ponúknuť dojazd až 550 km podľa cyklu WLTP a spolu s ním nabíjací výkon až 125 kW. Avšak väčšia batéria má jednu nevýhodu. Pri tejto verzii sme vďaka väčšej batérii prišli o jedno miesto na sedenie, čiže ide o 4-miestne vozidlo. Cena tohto variantu začína na sume 40 936 €. Verzia “Tour” s pestrejšou výbavou a 19-palcovými kolesami stojí 45 917 €.

Časom príde aj najzákladnejšia verzia, ktorá bude disponovať batériou o veľkosti 45 kWh s dojazdom 330 km podľa cyklu WLTP. Cena tejto verzie neprekročí 30 000 €. Automobilka však dodáva, že ich základný variant elektromobilu ID.3 by mohol stáť 23 430 € po odpočítaní dotácie pre elektromobily v Nemecku.

Elektromobil ID.3 je pre spoločnosť Volkswagen veľmi dôležitý krok k dostupnejšej elektromobilite. My im teda držíme palce s ich prvým modelom novej série elektromobilov a veríme, že čoskoro ho budeme môcť doplniť do aktuálneho zoznamu u nás dostupných elektromobilov. A čo si myslíte o cenách nového elektromobilu ID.3 vy?

16. júla 2020
Zdroj: Electrek, Electrek, Volkswagen

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+