MojElektromobil

Volkswagen Slovakia začne vo svojom martinskom závode vyrábať nový produkt pre plne elektrické vozidlá. Konkrétne ide o nový diferenciál pre elektrické pohony, čo podľa vyjadrení zástupcov automobilky predstavuje významný krok k zabezpečeniu pracovných miest a udržateľnej transformácii závodu smerom k elektromobilite.

Nový diferenciál bude pre zamestnancov martinského závodu znamenať i možnosť ďalšieho rozvoja a vzdelávania, keďže v rámci výrobného procesu budú nasadené nové výrobné technológie ako laserové zváranie a komorové kalenie. Projekt tiež zabezpečí dlhodobú perspektívu pracovných miest.

„Poverenie výrobou nového diferenciálu je pre nás významným krokom vpred a zároveň dôkazom, že sme pre koncern atraktívnym závodom. Získať nový produkt sa nám podarilo vďaka dlhodobým aktivitám na zvýšenie konkurencieschopnosti a vďaka úzkej spolupráci v našej oblasti obchodnej činnosti s ostatnými závodmi, ako aj v rámci Volkswagen Slovakia. Aj pri realizácii projektu máme podporu z iných závodov. Nový produkt má potenciál otvoriť nám dvere k ďalším súvisiacim projektom pre rôzne koncernové značky,“ uviedol Christian Rauch, vedúci výrobného závodu Martin, v ktorom nachádza uplatnenie viac ako 800 zamestnancov.

Do nového projektu Volkswagen vloží 35 miliónov eur

Investície Volkswagen Slovakia v martinskom závode dosiahnu v rokoch 2019 – 2022 v súčte 14,4 milióna eur. Celkovo bude do nového projektu investovaných približne 35 miliónov eur, pričom spoločnosť požiadala o poskytnutie investičnej pomoci vo forme úľavy na dani z príjmu v hodnote približne 5 miliónov eur. Zámer je v súlade s rozvojom elektromobility, ktorá sa stala trendom nového smerovania výroby automobilov.

Martinský závod Volkswagen Slovakia oslávi 20 rokov

Martinský závod Volkswagen Slovakia je súčasťou koncernovej spoločnosti Volkswagen Group Components. Bol založený v roku 2000 v údolí Turčianskej kotliny. Vyrábajú sa tu komponenty pre prevodovky a podvozky ako diferenciály, synchrónne krúžky či rôzne typy hriadeľov. Viac ako 90 % produkcie smeruje do koncernových závodov v Nemecku, kde sú zabudovávané do desiatok modelov vozidiel koncernových značiek.

Elektromobilite sa priamo na Slovensku venuje viacero automobiliek

Na Slovensku vo svojich závodoch vyrábajú elektromobily a hybridy, prípadne pridružené produkty, aj ďalšie popredné automobilky. Francúzsky výrobca áut PSA, majiteľ automobiliek Peugeot a Citroen, v Trnave montuje batérie pre svoje hybridné vozidlá a elektromobily, rovnako tak tu vyrába Peugeot e-208.

V Bratislave sa koncom roka 2019 začala sériová výroba Škoda CITIGOe iV a SEAT Mii electric. Kórejská automobilka Kia zase vo výrobnom závode v Žiline vyrába plug-in hybridné verzie modelu Ceed a Kia XCeed.

3. februára 2020
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+