MojElektromobil

Francúzsky výrobca áut PSA, majiteľ automobiliek Peugeot a Citroen, začne s montážou batérií pre svoje hybridné vozidlá a elektromobily v Trnave, na Slovensku. Továreň v Trnave bude tak prvou, neskôr by sa mala pridať aj továreň v španielskom meste Vigo.

psa slovakia elektromobily

Spoločnosť očakáva, že do budúcna sa k týmto dvom továrňam pridajú ďalšie. Hlavným dôvodom má byť postupné zvyšovanie predajov elektromobilov a hybridných vozidiel. Momentálne PSA kupuje batérie od kórejskej spoločnosti LG a taktiež čínskeho CATL.

Zvýšený dopyt po elektrických vozidlách

Priemyselný riaditeľ Peugeotu, Yann Vincent povedal, že v PSA očakávajú zvýšený dopyt po elektrických vozidlách a po vozidlách s automatickými prevodovkami. Taktiež predpokladá znížený dopyt po dieselových vozidlách a vozidlách s manuálnymi prevodovkami.

Produkcia dieselových motorov by mala z minuloročných 1,8 milióna kusov spadnúť na 1,7 milióna. Nie je to síce nijako markantný rozdiel, no predsalen nejaký pokles to je. V ďalších rokoch sa bude pravdepodobne toto číslo znižovať. Trend je jasný – dieselové motory strácajú dych, zatiaľ čo elektromobily sa dostávajú stále viac do popredia.

Náš tip
Toto je prvý Peugeot e-208 vyrobený na Slovensku | Blesková správa
18. júna 2019
Zdroj: tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+