MojElektromobil

Prvým elektromobilom od Peugeotu bude model e-208. Ten sme už mali možnosť vidieť na vlastné oči prvýkrát na ženevskom autosalóne pred pár týždňami. Pred pár dňami sme vám priniesli aj informácie oficiálnej cene e-208, ktorá bude podľa francúzskeho auto-moto portálu largus.fr štartovať na hodnote 31 000€. Dnes už Peugeot Slovensko na svojom Facebook profile informuje o prvom vyrobenom kuse tohto modelu v slovenskej fabrike PSA v Trnave.

Výkon elektromotora modelu e-208 je rovných 100 kW (136 k). Dostupný krútiaci moment dosahuje hodnotu 260 Nm už od 0 km/h. Výkon a krútiaci moment zabezpečujú nádherný zážitok z jazdy v tichom a pohodlnom kokpite. Jeho nová elektrifikovaná modulárna platforma e-CMP bola vyvinutá tak, aby zahŕňala vysokonapäťovú batériu s kapacitou 50 kW, pri zachovaní priestoru na palube a objemu batožinového priestoru. Batéria poskytuje záruku 8 rokov/160 000 km. Záruka sa vzťahuje na udržanie 70% kapacity batérie.

“Toto je prvá elektrická 208 vyrobená na Slovensku! V automobilovom závode v Trnave sa prvýkrát v jej histórii budú vyrábať aj elektrické verzie nového Peugeot 208 s nulovými emisiami.”

Nižšie si vychutnajte jeho fotografie a napíšte nám, ako sa vám páči.

9. apríla 2019
Zdroj: Peugeot Slovensko

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+