MojElektromobil

Volkswagen Slovakia vo svojich výrobných linkách posilňuje produkciu čisto elektrických vozidiel. K vynovenému Volkswagen e-up! sa v aktuálnom závere roka pridáva aj dvojica modelov ŠKODA CITIGOe iV a SEAT Mii electric.

Duo elektromobilov predstavuje výraznú posilu. Volkswagen Slovakia totiž produkuje celkovo 8 modelov piatich značiek, no a dnes sú už tri z toho čisto elektrické. Automobilka uvádza, že ide o reakciu na meniace sa globálne rámcové podmienky. Ako súčasť koncernu Volkswagen si kladie za cieľ výrazne redukovať produkciu CO2 ako pri vozidlách, tak aj pri samotnej výrobe.

Elektrická ofenzíva automobilového priemyslu

Volkswagen sa už dávnejšie zaviazal k Parížskej klimatickej dohode a položil základy pre stratégiu goTOzero, aby sa do roku 2050 stal CO2 neutrálnym. S tým súvisí aj takzvaná udržateľná výroba automobilov. Cieľom je zníženie zaťaženia životného prostredia o 45 % na jedno vyrobené vozidlo v porovnaní s referenčným rokom 2010 a celkové smerovanie k CO2 neutrálnej produkcii.

Najväčšia elektrická ofenzíva v automobilovom priemysle nastáva aj kvôli sprísneniu emisných limitov pre osobné autá, ktoré majú podľa rozhodnutia Európskeho parlamentu do roku 2030 klesnúť o 37,5 % na jedno nové registrované osobné auto.

Zelenšími sa postupne stávajú ako nové produkty, tak aj produkcia. Spustenie výroby ďalších dvoch elektrických vozidiel v Bratislave prispieva k redukcii CO2 emisií, a zároveň je jedným zo stavebných kameňov stratégie Zero Impact Factory,“ uviedol Dr. Oliver Grünberg, predseda predstavenstva a člen predstavenstva pre technickú oblasť vo Volkswagen Slovakia.

Bratislavský závod priekopníkom

Prvé čisto elektrické vozidlo koncernu Volkswagen zišlo z výrobnej linky už v roku 2013 a udialo sa to práve v Bratislave. Volkswagen e-up! sa odvtedy už šiestym rokom vyrába exkluzívne na Slovensku.

Modely Škoda CITIGOe iV a SEAT Mii electric sú produkované ako výlučne elektrické vozidlá. Všetky tri elektrické modely disponujú dlhším dojazdom a kvalitnou výbavou, čím spĺňajú očakávania pri zabezpečení ekologickej a pohodlnej mestskej mobility.

Čiastočná elektrifikácia pohonov sa dotkla aj segmentu SUV, v ktorom sú vyrábané štyri modely s hybridným pohonom – Porsche Cayenne a Porsche Cayenne Coupé ako PHEV, Audi Q7 a Audi Q8 ako MHEV.

Volkswagen uvádza, že elektrické vozidlá sa postupne dostávajú do masovej produkcie. Kým v minulosti tvorili čisto elektrické vozidlá v segmente malých mestských vozidiel len okrajový podiel, dnes sú to už dve tretiny.

Exkluzívny pohľad do výrobného závodu


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

10. decembra 2019

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+