MojElektromobil

Nová generácia Porsche Cayenne E-Hybrid 2019 má za sebou už aj niekoľko video hodnotení. Podľa prvotných správ ide o rýchle, športové, ale najmä pohodlné SUV, ktoré ponúkne dostatok priestoru na sedenie vpredu, a aj ma zadných sedadlách. Nezahanbí sa ani svojimi jazdnými vlastnosťami a teda sa očakáva, že plug-in hybridná verzia, podobne ako v prípade modelu Panamera, zaznamená v rámci predajov dôležitú úlohu.

Náš tip
NEMECKÉ PORSCHE PRIPRAVUJE HNEĎ DVOJICU PLUG-IN HYBRIDNÝCH MODELOV

Porsche Cayenne E-Hybrid 2019

Vozidlo v rámci testovania dokázalo na elektrický pohon prejsť približne 35 kilometrov, a po stránke spotreby paliva si hybridný model vyžiada približne 5 litrov na 100 kilometrov. Ak má vozidlo úplne vybitú batériu, spotreba narastie na 8,5 litra / 100 kilometrov. Stále však ide o približne 2-3 litre menej ako v prípade štandardného modelu s motorom V6. Celú recenziu vozidla si môžete prezrieť na videu nižšie.

Nové hybridné Porsche Cayenne prináša 14,1 kWh batériu s celkovým dojazdom na úrovni približne 44 kilometrov na jedno nabitie (podľa štandardu NEDC). Reálna výdrž je však o čosi nižšia, čo potvrdila aj spomínaná recenzia. Trojlitrový motor V6 prináša výkon 340 konských síl, pričom mu sekunduje elektromotor s výkonom 136 konských síl. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h zvládne vozidlo za rovných 5 sekúnd. Nechýba ani vstavaná 3,6 kW nabíjačka.

Zdroj: insideevs.com

4. júna 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+