MojElektromobil
Slavo Dzuričko 29. mája 2018

Porsche veľmi intenzívne pracuje aj na poli elektromobility. Dôkazom toho je aj predstavenie elektrického crossoveru, a to konkrétne ako adaptáciu svojho konceptu Porsche Mission E. Teraz prichádzajú ďalšie zaujímavé informácie, podľa ktorých by sme sa mohli dočkať dvojice nových plug-in hybridných verzií známeho modelu 911.

Náš tip
PORSCHE PRINÁŠA ELEKTRICKÝ CROSSOVER AKO ADAPTÁCIU SVOJHO KONCEPTU MISSION E!

Porsche 911 Plug-in Hybrid?

Dvojica plug-in hybridných modelov by však mala ponúknuť odlišný výkon. Jeden z modelov bude blízko k základnému vyhotoveniu 911 Carrera, pričom ponúkne výkon približne na úrovni 370 konských síl. Druhý z dvojice modelov sa priblíži vyhotoveniu 911 Turbo a ponúkne výkon až na úrovni 540 koní. Okrem toho, nemecký výrobca predpokladá, že pridaná hmotnosť v prípade plug-in hybridného pohonu neuškodí výsledným jazdným vlastnostiam.

Dočkať by sme sa mohli hneď dvojice plug-in hybridných verzií modelu Porsche 911.

V minulosti sme už navyše mohli pozorovať plug-in hybridné modely z dielne automobilky Porsche. Stačí si zaspomínať na model 918 Spyder alebo plug-in hybridnú verziu modelu Porsche Cayenne. Porsche sa tak rozhodne má z čoho učiť a ponúknuť dva špičkové hybridné športové vozidlá. Aktuálne však nepoznáme približný dátum predstavenia týchto modelov. Výrobca sa však netají tým, že do roku 2025 chce predávať až 25% elektromobilov a ďalších 25% by mali tvoriť elektrifikované vozidlá.

Zdroj: autoexpress.co.uk

29. mája 2018
Fotománia

+