MojElektromobil
eAutoportal 16. novembra 2017

Automobilka Volkswagen sa po emisnom škandále „Dieselgate“, v snahe očistiť svoje meno, poriadne zahryzla do elektromobility. Najnovšie oznámila obrovskú 10-miliardovú investíciu do elektromobilov pre čínsky trh, ktorá má priniesť až 40 elektrických modelov. Ťažiť z toho však môže aj Európa. 

Jochem Heizmann, šéf VW Čína, pre týždenník Guangzhou Thursday povedal, že jeho automobilka investuje na tamojšom trhu počas najbližších 7 rokov 10 miliárd eur do elektrických automobilov. A to spolu s miestnymi joint venture partnermi. Jednou zo snáh VW je vybudovanie masívnej dodávateľskej siete pre batérie do elektromobilov, pretože bez batérií nie je možné vyrábať dostatočné množstvo elektrických áut a uspokojovať tak dopyt. To sa ukázalo napríklad v prípade elektromobilov Opel Ampera-e, Hyundai Ioniq Electric či Tesla Model 3, kde je produkcia vozidiel doteraz závislá od dodávateľa batérií (LG Chem) či vlastných výrobných možností (Tesla/Panasonic).

Náš tip
Exkluzívna návšteva v závode Volkswagen Slovakia – takto sa vyrába slovenský e-up!

volkswagen e-up vyroba

Prvý elektromobil už čoskoro

Prvý elektromobil VW vyvinutý v rámci spoločného podniku s jednou z čínskych firiem pôjde do výroby ešte v prvej polovici roka 2018 a na trh sa dostane čo najskôr. Podľa Heizmanna má VW ponúkať na čínskom trhu do roku 2025 až 40 elektrických modelov. Do roku 2020 má v pláne vyrobiť 400 000 elektromobilov a do roku 2025 1,5 milióna elektromobilov.

Ako je vidno, čínske kvóty pre predaj elektrifikovaných áut začínajú poriadne akcelerovať snahy automobiliek v oblasti elektromobility. Veď čínsky trh je pre ne kriticky dôležitý. My dúfame a veríme, že tieto snahy budú prínosné aj pre iné trhy, predovšetkým pre ten európsky. Veď urýchlený vývoj technológií pre elektromobily a ich masová výroba môže priniesť celkový pokrok v tejto oblasti, ako aj postupné znižovanie cien.

Zdroj: Guangzhou Thursday/Bloomberg cez electrek.co, titulná fotografia: VW

16. novembra 2017
Fotománia

+