MojElektromobil

Nie je ničím neobvyklým, že mnohé elektrifikované vozidlá, najmä tie hybridné, nedosahujú v testoch zameraných na ekológiu prevádzky zrovna najlepšie hodnotenia. Kritéria pre tento typ vozov musia byť samozrejme oveľa náročnejšie ako v prípade spaľovacích automobilov. Toyoty Prius Plug-in Hybrid sa to však netýka. Tá dostala takmer plný počet bodov v testovaných kategóriách a výrazne tak prekonala svojich súperov.

Najväčší európsky autoklub ADAC, otestoval plug-in hybridné automobily KIA Optima Plug-in Hybrid, Toyota Prius Plug-in Hybrid, Volvo XC90 T8, Volkswagen Passat GTE a BMW 225xe iPerformance, ktoré sme preverili v rámci redakčného testu. Zameral sa pritom najmä na ekologickú a ekonomickú stránku vozidiel.

Toyota Prius Plug-in Hybrid získala ako jediné testované vozidlo plný počet hviezdičiek (5 z 5) za ochranu životného prostredia. Pritom ďalšie plug-in hybridy v poradí, KIA Optima Plug-in Hybrid a Volkswagen Passat Variant GTE, stratili až 2 hviezdičky (3 z 5).

Náš tip
Seriál: „Rozhovory s automobilkami o elektromobilite“ | TOYOTA
toyota prius plug-in hybrid spotreba
Toyota Prius Plug-in hybrid

Hodnotenie zohľadňovalo prevádzkové množstvo znečisťujúcich látok a emisií CO2. Pri priemernej spotrebe 1,0 l/100 km + 7,2 kWh/100 km vypustí Prius 22 g CO2/km, za čo získal plný počet bodov (50). Druhé najlepšie vozidlo v tomto ukazovateli získalo pritom len 33 bodov. Za množstvo znečisťujúcich látok dosiahol Prius bodové ohodnotenie 47 z 50, pričom druhé najlepšie vozidlo 34 z 50.

Výborné hodnoty aj bez elektropohonu

Toyota Prius Plug-in Hybrid dosiahla výborné prevádzkové hodnoty aj pri vybitej batérii, a to priemernú spotrebu 3,4 l/100 km a emisie CO2 79 g/km. Vďačí za to 1,8 l zážihovému agregátu, ktorý je naladený na Atkinsonov cyklus.

V prípade, že vás Toyota Prius Plug-in Hybrid zaujala a chceli by ste si ju vyskúšať v rámci predvádzanej jazdy, stačí vyplniť náš jednoduchý formulár. O všetko ostatné sa postaráme za vás.

Zdroj: tlačová správa

Náš tip
Novinka! Zabezpečíme Vám skúšobnú jazdu na vybranom e-aute. Stačí vyplniť jednoduchý formulár


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

1. augusta 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+