MojElektromobil
eAutoportal 24. júla 2017

Vážení čitatelia,
vitajte pri našom prvom dieli seriálu s titulom „Rozhovory s automobilkami o elektromobilite“. V rámci neho oslovujeme slovenských zástupcov automobiliek pôsobiacich na našom trhu a kladieme im otázky súvisiace s ich elektrifikovanými modelmi, ako aj plánmi v oblasti elektromobility.

V prvej časti Vám prinášame rozhovor s automobilkou, ktorá tento rok oslávila 20. výročie od uvedenia svojho prvého hybridného modelu, a to už dnes legendárneho Priusu. Ten bol zároveň aj prvým sériovo vyrábaným hybridom na svete. Medzičasom ponúka jeho výrobca, Toyota, väčšinu svojich modelov aj v hybridnej verzii. Aj o týchto vozidlách sa dozviete viac v nasledujúcich riadkoch.

Elektrifikované vozidlá značky Toyota dostupné na slovenskom trhu 

Aký je na slovenskom trhu pomer predajov medzi bežnými a hybridnými verziami vašich modelov?
Hybridný mix Toyota tvorí za rok 2017 takmer 35% predaja, čo znamená, že každé tretie predané vozidlo je práve s hybridným pohonom.

Koľko elektrifikovaných vozidiel vašej značky sa celkovo predalo na slovenskom trhu za rok 2016?
Na Slovensku Toyota predala v roku 2016 – 1067  hybridov z celkových 4010 predaných vozidiel.

Ktoré vaše elektrifikované modely sa predávajú najlepšie?
Medzi najprednejšie hybridné modely patrí model Yaris hybrid, RAV 4 hybrid a taktiež je veľmi vysoký záujem o najnovší hybridný model, ktorý prišiel na náš trh koncom roka 2016 a je to model C-HR, ktorého sa za toto obdobie predalo viac ako 500 kusov a hybridný pohon tu tvorí z 70% predaja.

Náš tip
Novinka! Zabezpečíme Vám skúšobnú jazdu na vybranom e-aute. Stačí vyplniť jednoduchý formulár
 
Je šanca, že sa na slovenský trh dostane vodíkový model Mirai?
Vozidlo Toyota Mirai je už sériovo vyrábané a na niekoľkých trhoch predávané a dostupné. Na Slovensku žiaľ tento model nie je dostupný z dôvodu nedostupnosti vodíkových čerpacích staníc.

Chystáte v blízkej dobe nejaké špeciálne akčné ponuky v rámci svojich hybridných vozidiel?
Vzhľadom na to, že dotácia zo strany štátu sa nevzťahuje na hybridné modely, Toyota pripravila zvýhodnenú ponuku, aby aj zákazníci hybridných modelov dostali zvýhodnenie. Výška zľavy je až do výšky 2 500 €, v závislosti od modelu a výbavy.

Pripravujete nejaké zaujímavé podujatia, v rámci ktorých sa chystáte propagovať elektromobilitu či vaše konkrétne elektrifikované vozidlá?
Počas celého roka prebieha nielen komunikácia na hybridné modely, ale taktiež organizujeme dni otvorených dverí, ktoré prebiehajú u našich autorizovaných partnerov, kde si môžu zákazníci vyskúšať všetky naše modely.

Za zodpovedanie otázok ďakujeme Petre Tomovej – Senior PR&Product Specialist Toyota.

24. júla 2017
Fotománia

+