MojElektromobil
Alžbeta Harry Gavendová 20. februára 2018

O Tesla Roadsteri sa toho veru veľa popísalo, no v skutočnosti sa okolo ďalšej generácie veci príliš neobjasnili. Predstavený bol pritom v novembri minulého roka počas eventu, na ktorom sme spoznali aj elektrický ťahač Tesla Semi. Ohromný dizajn a neuveriteľné zrýchlenie z 0 na 100 km/h trvá presne 1,96 sekundy, 200 kWh batéria, krútiaci moment 10-tisíc Nm či dojazd 1000 km – to všetko z neho robí pre mnohých auto snov. Napriek tomu šéf Tesly Elon Musk dodáva, že príde s ešte lepšími špecifikáciami a aktuálne parametre sa týkajú len prototypu.

Tesla Roadster vystavená na obdiv

Spoločnosť Tesla sa rozhodla, že prototyp Tesla Roadster vystaví vo svojom ústredí, na riaditeľstve v Palo Alto. Podľa dohadov by mohlo ísť o ten istý kus, ktorý využili aj minulý rok na predvádzačke.

Mimochodom, jeden z prototypov sa počas predvádzacej jazdy údajne pokazil. Po nafotení reklamných obrázkov zostal neskôr stáť v uliciach Malibu. V každom prípade, Elon Musk má s týmto autom poriadne našliapnuté preraziť medzi superrýchlymi športovými autami.

Zdroj: electrek.co


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

20. februára 2018
Fotománia

+