MojElektromobil
eAutoportal 20. novembra 2017

Predstavenie prototypu druhej generácie elektromobilu Tesla Roadster bol pre automobilový svet doslova šok. Ten bol následne podporený extrémnymi špecifikáciami modelu. Veď napríklad zrýchlenie z 0 na 100 km/h mu trvá menej ako 2 sekundy (1,96 s).

Toto magické zrýchlenie, ako aj ďalšie parametre vyvolávajú u mnohých pochybnosti. Avšak história ukázala, že Tesla dokáže tieto predbežné špecifikácie dodržať a v prípade Modelu 3 dokonca prekonať. Veď merania americkej agentúry pre životné prostredie –  EPA zistili, že Tesla Model 3 vo verzii Long Range dosahuje dojazd 537 km, zatiaľ čo Tesla uvádza 499 km (EPA). Dosť však bolo čísel. V nasledujúcej kompilácii videí si pozrieme ako Tesla Roadster akceleruje v skutočnosti.

Otázkou však je, či je tento prevádzací prototyp vybavený 200 kWh batériou, ktorú má ponúkať sériový model. Hmotnosť akumulátora by totiž mohla samozrejme výraznejšie ovplyvniť akceleračný čas. Vychutnajme si už ale spomínané zábery. Každopádne to vyzerá tak, že nová Tesla Roadster bude najrýchlejšie akcelerujúcim sériovo vyrábaným automobilom na svete. Tento titul prevezme od svojho staršieho a väčšieho súrodenca, ktorým je Model S P100DL.

Náš tip
Obrovské prekvapenie! Tesla predstavila prototyp modelu Roadster 2. Má zrýchlenie F1 a dojazd 1 000 km


Zdroj: Youtube


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

20. novembra 2017
Fotománia

+