MojElektromobil
Alžbeta Harry Gavendová 14. februára 2018

Šéf spoločnosti Tesla Elon Musk sa vyjadril, že očakáva produkciu 100-tisíc elektrických ťahačov Tesla Semi za rok. Hoci tie prídu do výroby až najskôr v budúcom roku, Musk má už jasno v produktovom pláne. Treba však podotknúť jednu zaujímavú vec. Musk vyprodukované čislo Tesla Semi za rok len spriemeroval.

Štvorročný plán je zadaný

Pointou je, že na otázku, ako vidí produkčnú kapacitu, odpovedal vyhýbavo, že je jednoduchšie predpovedať finálny ustálený stav. V priebehu 4 rokov plánuje vyrobiť 400-tisíc kusov. V priemere to síce znamená 100-tisíc kusov za rok, no v skutočnosti to môže byť každý rok iné číslo. V prvý rok môže teda vyrobiť len pár kusov.

Odrážajúc sa však od Muskovho tvrdenia, 100-tisíc ťahačov Tesla Semi by Teslu spravilo jednou z najväčších producentov ťahačov na svete.

Zatiaľ má Tesla Semi vyše 500 oficiálnych objednávok

Zatiaľ nie je jasné, na koľko ťahačov má Tesla objednávky. Oficiálne sa hovorí o vyše 500 kusoch, no podľa všetkého je tu aj množstvo nezverejnených objednávok. Firmy, ktoré sú však na svoje “tučné” objednávky pyšné, neváhajú a o všetkom verejnosť informujú. Vďaka tomu vieme, že zatiaľ najväčším oficiálnym objednávateľom je známa spoločnosť UPS s počtom objednaných kusov 125. Za ňou nasleduje Pepsico, ktorá si objednala 100 Tesla Semi.

Tesla Semi by sa mala dostať do výroby budúci rok a predávať sa bude v dvoch verziách – s dojazdom 480 km a 800 km, pričom je v hre aj prémiovejšia verzia “Founders Series”.


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

14. februára 2018
Fotománia

+