MojElektromobil

Elektrický ťahač Tesla Semi spôsobil vskutku veľký rozruch po oficiálnom predstavení. Prvé veľké objednávky už zaznamenala spoločnosť Tesla z viacerých zdrojov. Spomínané nabíjačky Megacharger by mohli byť nainštalované priamo do areálu vybraným partnerom. Nové nabíjacie stanice pre Tesla Semi by mali za 30 minút ponúknuť dojazd až 400 míľ.

Náš tip
TESLA OTVORILA PÔSOBIVÝ SUPERCHARGER S ODDYCHOVOU ZÓNOU, GASTRO SLUŽBAMI, DETSKÝM KÚTIKOM A MERCH-SHOPOM

Nabíjacie stanice Megacharger

V súčasnosti je v hre výstavba silných nabíjacích staníc pre najväčších odberateľov pripravovaného elektrického ťahača. Spoločnosti Pepsico, UPS a Anheuser-Busch, ktoré objednali celkovo 265 kusov elektrických ťahačov sú aktuálne v rokovaní.

“Podrobné informácie o partnerstvách, ktoré neboli doteraz zverejnené, sú stále predmetom riešenia. Zahŕňajú však návrh a inžinierstvo od spoločnosti Tesla. Zatiaľ neplánujeme zverejniť čiastku nákladov, ktorú uhradí spoločnosť Tesla alebo prípadné iné kompenzácie.” – uviedli odberateľské spoločnosti.

Jeden z držiteľov rezervácie pre nový elektrický ťahač spomenul pre Reuters, že v rámci plánov je v hre aj výstavba nabíjacích staníc na odpočívadlách popri často využívaných dopravných ťahoch. Na oficiálnom predstavení dokonca spoločnosť Tesla uviedla, že v jej záujem je rozšíriť nabíjacie stanice Megacharger na úroveň siete nabíjacích staníc Supercharger.

Zdroj: electrek.co


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

6. februára 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+