MojElektromobil
eAutoportal 16. novembra 2017

Spoločnosť Tesla uviedla do prevádzky pôsobivú nabíjaciu stanicu Supercharger. Okrem 40 nabíjacích stojanov zaujme svojou na zákazníka orientovanou vybavenosťou. K dispozícii sú oddychové zóny, stravovacie služby, detský kútik, areál pre domácich miláčikov či obchod s oblečením a doplnkami značky Tesla.

Nový Supercharger leží medzi kalifornskými mestami Kettleman City a Baker, teda zhruba na polceste medzi frekventovanými trasami Los Angeles – San Francisco a Los Angeles – Las Vegas.

Náš tip
Tesla spustila najväčšiu nabíjaciu stanicu na svete. Z garáže urobila „elektráreň“

Hovorca Tesly hovorí, že v rámci každej novej nabíjacej stanice Supercharger bude dostupné jedlo, nápoje, detské ihrisko, areál pre domáce zvieratá a vonkajšie priestory pre rodiny. Okrem vybavenia pre komfort vodiča, rodinných príslušníkov a domáce zvieratá, nájdeme na staniciach aj malý obchod so značkovým oblečením a doplnkami. Taktiež tu budú samoobslužné kiosky, prostredníctvom ktorých sa záujemcovia dozvedia všetky podstatné informácie o produktoch spoločnosti Tesla.

tesla supercharger kettleman city

Dostupnosť služieb 24/7

Nový kalifornský Supercharger sa môže pochváliť aj solárnymi strechami a batériovými úložiskami el. energie Powerpack. Nabíjacie stanice tohto typu budú dostupné pre zákazníkov Tesly 24 hodín v týždni. Prístup bude zabezpečený prostredníctvom kódu, ktorý sa zobrazí na displeji vozidla.

Takýto prístup k nabíjacím staniciam môže veľmi napomôcť k rozvoju elektromobility. Vďaka komfortu počas nabíjania môžu začať ľudia uvažovať o elektromobiloch ako o hlavných a nie druhých autách v domácnosti. Najmä v prípade vozidiel s veľkým dojazdom a rýchlym nabíjaním.

Náš tip
Tesla buduje najväčšiu nabíjaciu stanicu v Európe. Jej lokalita nie je žiadnym prekvapením

Zdroj: teslarati.com 

16. novembra 2017
Fotománia

+