MojElektromobil

Autosalón v Ženeve prinesie množstvo noviniek a jednou z nich je aj pripravovaný elektrický superšport Rimac. Pod názvom Concept One sme mohli byť svedkami predošlých únikov informácií. Teraz prichádzajú ďalšie špecifikácie vrátane kapacity batérie, ktorá je žiaľ slabšia ako v prípade pripravovaného konkurenčného Tesla Roadster.

Náš tip
RIMAC AUTOMOBILI PLÁNUJE ELEKTRICKÝ SUPERŠPORT. BUDE KONKURENCIOU PRE TESLA ROADSTER?

Rimac a elektromobil?

Správa spoločnosti Autocar prináša informáciu o kapacite batérie, ktorá sa zastavila na úrovni 120 kWh. To je výrazný 33% nárast oproti predpokladanej 99 kWh batérii v prípade konceptu. Je to však stále menej ako batéria v pripravovanom Tesla Roadster, ktorá činí 200 kWh.

Tesla tiež ponúkne zrýchlenie na 60 km/h už za 1,9 sekundy, maximálnu rýchlosť viac ako 250 míľ za hodinu (400 km/h). Dojazd spriahnutý s batériou modelu Tesla Roadster by mal činiť až 1000 kilometrov na jedno nabitie. Výbava konkurenčného elektromobilu Rimac je tak aktuálne slabšia.

Uvádzaná správa uviedla, že spoločnosť Rimac zmenila svoje plány práve po uvedení konkurenčného modelu z dielne automobilky Tesla. Elektromobil Rimac by mal ponúknuť vylepšenie autopilota na úrovni 4. Podobné vylepšenia by mala priniesť aj Tesla v rámci aktualizácie Autopilot 2.0. Finálne vozidlo by malo byť o čosi väčšie ako koncept, avšak stále pôjde o dvojmiestny model.

Očakávaná cena superšportu je 1 milión dolárov a vyrobených má byť len limitovaných 100 kusov. Je to však stále 10-krát viac ako v prípade predošlého modelu Rimac.

Zdroj: electrek.co

14. februára 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+