MojElektromobil
eAutoportal 1. decembra 2017

Zástupcovia koncernu Volkswagen Group otvorene priznávajú, že spoločnosť Tesla považujú za svojho hlavného konkurenta na poli elektrických vozidiel. Šéf Porsche teraz dodáva, že jeho automobilka Teslu rešpektuje, a to najmä z dôvodu, že im dokáže „kradnúť“ istý typ zákazníkov.

Vstup modelov značky Tesla na trh pomerne výrazne ovplyvnil niektoré automobilové segmenty. Týka sa to najmä amerického trhu, kde spôsobila Tesla Model S výrazné turbulencie. Veď Model S postupne začal dominovať tamojším predajom prémiových sedanov, na čo doplatili najmä nemecký výrobcovia, vrátane Porsche. Stačí sa pozrieť na nasledujúcu tabuľku.

Náš tip
Tesla Model 3 môže vraj zničiť BMW radu 3, myslí si úspešný venture investor

tesla porsche predaje

„Máme voči Tesle veľký rešpekt. Som si istý, že niektorí zákazníci, ktorí si chceli kúpiť vozidlo značky Porsche, ale nenašli model spĺňajúci ich požiadavky na konektivitu, digitálne súčasti a elektrický pohon, kúpili vozidlo „niekde inde“,“ povedal pre CNBC Klaus Zellmer – CEO Porsche North America.

Zrejme aj z tohto dôvodu bude prvým elektromobilom značky Porsche sedan/sportback Mission E na spôsob modelu Panamera, ktorý by mal byť priamou konkurenciou Tesly Model S. Ten pôjde do výroby v roku 2019.

Agresívne plány Porsche

Dodávame, že Porsche sa prezentuje agresívnymi plánmi v oblasti elektromobility. CEO Porsche, Oliver Blume, totiž hovorí, že už o 6 rokov má byť každé druhé vyrobené vozidlo značky elektromobilom. Budeme veľmi radi, keď sa nemeckej automobilke podarí naplniť tieto veľmi ambiciózne plány čo i len spolovice.

Zdroj: electrek.co, titulný obrázok: europeluxurycars.com

1. decembra 2017
Fotománia

+