MojElektromobil

Podľa výskumu uskutočneného na základe odozvy od zákazníkov patrí Tesla medzi výrobcov automobilov s najnižšími nákladmi na opravu. Viacero spoločností už v minulosti získalo svojich zákazníkov práve na základe toho, že elektromobily sú poskladané z menšieho počtu dielov než vozidlá so spaľovacím motorom, a tým sa vlastne znižuje náročnosť opráv a náklady spojené s nimi. Informácie o spoločnostiach s najnižšími nákladmi na opravu zverejnil portál Electrek.

Tesla na prvej priečke v nákladoch na opravu vozidiel

Množstvo ľudí sa pri kúpe elektromobilu značky Tesla obáva o náklady spojené s prevádzkovaním vozidla, no aktuálne výsledky najnovšieho výskumu ukázali pravý opak. Použité informácie sú zozbierané z pravidelných dotazníkov, ktoré boli vyhotovené počas minulého roka v USA.

Na posledných priečkach v zozname o nákladoch na opravy vozidla z krátkodobého ale aj dlhodobého hľadiska sa umiestnili najmä nemecké automobilky, ako Audi, BMW, Mercedes-Benz a Porsche, o ktorých je známe, že za opravu v autorizovanom servise majitelia častokrát platia veľké sumy.

Tabuľka nákladov na opravy - Tesla
Tabuľka nákladov na opravy | Zdroj: Electrek.co

Na prvom mieste sa umiestnila už spomínaná Tesla, ktorá má podľa hodnotení od zákazníkov najnižšie náklady za obdobie od 1. do 5. roku a taktiež aj za obdobie od 6. do 10. roku od zakúpenia elektromobilu. V zozname sa nachádza niekoľko známych značiek, ktoré sa nevenujú len výrobe elektromobilov, na rozdiel od Tesly.

Mohlo by vás zaujímať:

Informácie zahrnuté v tabuľke sa týkajú všetkých automobilov od daného výrobcu, či už ide o elektromobily alebo vozidlá so spaľovacím motorom. Práve to robí najväčší cenový rozdiel medzi Teslou a ostatnými značkami. Vlastníctvo vozidla so spaľovacím motorom prináša taktiež aj pravidelné prehliadky s predpísaným plánom údržby, ktoré môžu robiť veľký rozdiel v konečných nákladoch.

Aké sú vaše skúsenosti s nákladmi na automobil alebo elektromobil?

30. apríla 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+