MojElektromobil

Spoločnosť Tesla musí spolu so svojimi elektromobilmi stíhať budovať aj nabíjacie stanice. Tie sú podstatnou časťou v rámci budovania fungujúceho dopravného elektro-priemyslu. A hoci v roku 2017 ich postavili rekordné množstvo, nedosiahli v minulom roku svoje stanovené ciele. Budovanie ale pokračuje, a tak nový rok privítali už dvadsiatimi novými nabíjacími stanicami po svete.

Náš tip
V Bratislave sa vybuduje 55 nabíjacích staníc pre elektromobily. Z toho bude 5 rýchlonabíjačiek

Čína má už tri stanice s 50 nabíjačkami

Jednou z nich je aj obrovská Supercharger stanica. Tá obsahuje až 50 super-rýchlych nabíjačiek a stala sa tak najväčšou “super-rýchlo-nabíjajúcou” stanicou na svete. Nabíjacia stanica sa nachádza v čínskom Pekingu, kde spoločnosť Tesla dosahuje skvelý rast už 2 roky. Dôkazom toho je aj fakt, že v Číne je to už 3. stanica, kde sa nachádza po 50 stojanov. Predošlé boli vybudované v Šanghaji a tiež v Pekingu. Táto nabíjacia stanica dokáže superrýchlo nabíjať naraz až 50 áut, pričom jej maximálny výkon činí vyše 3 megaWatty.

Ďalšie smelé plány so Supernabíjačkami

Minulý rok postavila Tesla 8250 Supernabíjačiek na 1120 miestach po svete. Je to o 350 miest viac, ako v predošlom roku 2016 a o 3150 viac Supernabíjačiek. To je však zrejme podľa Tesly stále malý posun a na tento rok majú v pláne postaviť 18-tisíc Supernabíjačiek.

Zdroj: electrek.co

29. januára 2018

+