MojElektromobil

Zaujímavý duel sa odohral medzi obľúbeným elektromobilom Tesla Model S P100D a hybridným športovým modelom Acura NSX 2017. Priebeh závodu si môžete prezrieť na videu nižšie.

Japonský hybridný športový model prišiel do priamej konfrontácie s populárnym elektromobilom. Napriek tomu, že Tesla môže vyzerať na prvý pohľad aj ako rodinný sedan, v jej útrobách sa skrýva sila elektrického pohonu. Ktorý model z tejto dvojice bol úspešnejší?

Tesla vs. Acura

Dobre známa Tesla sa nechcela nechať zahanbiť na trati na štvrť míle. Svojou výbavou však prekvapí aj Acura. Nechýbajú 3 elektromotory, 3,5 litrový preplňovaný twin-turbo šesťvalec, 9-stupňová dvojspojková prevodovka a štartovacia cena na úrovni 156 000 dolárov. Výsledkom závodu malo byť akési porovnanie batérií a spaľovacieho motoru, dvoch vs. troch elektromotorov či auto s prevodovkou vs. alternatívnou technológiou.

Zatiaľ čo na prvom závode boli výsledky pozitívne pre oba vozy, na druhom závode mala Tesla zrejme slabší reakčný čas. Prvý pretek na 1/4 míle však priniesol výsledok Acury NSX na úrovni 11,28 sekundy pri rýchlosti asi 198 km/h. Tesla Model S P100D zvládla trasu ešte o 14 stotín sekundy rýchlejšie.

Náš tip
PRVÉ „KOMBI“ TESLA MODEL S JE NA SVETE! ZATIAĽ VŠAK NEOFICIÁLNE OD SPOLOČNOSTI QWEST

Batéria na elektromobile Tesla Model S však nebola nabitá na maximum. Kapacita bola na úrovni 75%, čo je dobrá hodnota pre dosiahnutie uspokojivých výsledkov. V priebehu roka dosiahli niektorí majitelia elektromobilov Tesla aj lepší čas na 1/4 míle, konkrétne na úrovni približne 10 sekúnd. Išlo však o upravené a najmä odľahčené verzie, ktoré si majitelia upravili pre dosiahnutie lepších výsledkov.

Zdroj: electrek.co


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

28. decembra 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+