MojElektromobil

Tesla postupuje míľovými krokmi, v snahe rozdrviť akúkoľvek konkurenciu a prevziať, resp. udržať nadvládu nad svetom elektromobilov. Tieto snahy potvrdzuje aj nedávna expanzia do Českej republiky, kde otvorili už svoju druhú pobočku. Najnovšie sa im podarilo dosiahnuť obdivuhodný míľnik. V Nórsku vystavali 2000. nabíjaciu stanicu a oslávili to špeciálnym polepom. Informuje o tom internetový portál teslarati.


Mohlo by vás zaujímať:

Hyundai a LG otvárajú prvú továreň na výrobu batérií v Indonézii

Ferrari plánuje program na výmenu batérií vo svojich hybridoch

Aktuálny stav nabíjačiek na Slovensku v roku 2024 a plány | VIDEO


Míľniky okolo sveta

Svoj úspech oznámili svetu pomocou sociálnej platformy X, ktorá patrí ich zakladateľovi Elonovi Muskovi. Oznámili, že k 8. júlu nainštalovali po celom Nórsku2000 nabíjacích staníc typu Supercharger. Ako už bolo spomenuté, oslávili to polepom s nórskou vlajkou. V príspevku taktiež spomenuli, že ide už o 15. stanicu blízko Vøringsfossen, najznámejšieho nórskeho vodopádu. Podobným spôsobom iný míľnik oslavovali aj v Dánsku, v marci toho roka, s výstavbou 500. nabíjacej stanice v krajine. Namiesto nórskej vlajky sa na nej ale logicky objavila tá dánska.

Súčasné čísla postavených staníc nie sú presne jasné, ale v septembri minulého roka dosiahli výstavbu 50000 kusov nabíjacích staníc celosvetovo. Táto konkrétna nabíjacia stanica sa objavila v Kalifornii a mala špeciálny matne červený dizajn.

Nórsko vedie rebríčky

Zatiaľ žiadna krajina na svete nevyužíva elektromobily tak ako Nórsko. V roku 2023 z predaja automobilov až 82 % tvorili elektrické modely. V rovnakom roku sa v krajine predalo viac ako 23000 elektromobilov Tesla Model Y. Najbližším rivalom Tesly je Volkswagen ID.4 s cca 6600 predanými kusmi, čo ani zďaleka nesiaha na Model Y.

Nie všetko ale je v Nórsku perfektné. Tieto míľniky dosiahli aj napriek tomu, že tu prebehli bojkoty Tesly, v snahe zabezpečiť lepšie pracovné podmienky pre ich zamestnancov. Zatiaľ to ale vyzerá tak, že značku to nejak výrazne nezasiahlo a pokračujú ďalej vo svojej práci.

Náš tip
Takto vyzerá nabíjanie budúcnosti. Nabíjací hub ZSE Drive Landererova ponúkne zázemie aj najvyšší nabíjací výkon
10. júla 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+