MojElektromobil

V máji tohto roka Ferrari zverejnilo, že pracujú na svojom prvom čisto elektrickom superaute. Snažia sa tak hýbať spolu s trendom a ponúkať alternatívne riešenia. Takýto krok je súčasťou plánu, kde Ferrari ku koncu roka 2026 chce, aby 60 % z predaja tvorili hybridy a elektromobily. Po novom oznámili program na výmenu batérií vo svojich hybridoch. Predĺžia tak záruku vo svojich modeloch a udržia ich cenu. Informuje o tom internetový portál electrive.

Program výmeny batérií

Vďaka novému programu dostane vlastník hybridného modelu Ferrari dvakrát možnosť bezplatnej výmeny batérie. Takáto služba vplýva na zachovanie hodnoty auta a taktiež značky. Keďže kúpa vozidla ako je Ferrari nepredstavuje len spôsob dopravy, ale aj dlhodobú investíciu, ide o logický krok. Účinnosť batérie postupom času klesá, spolu s ňou aj dojazd a výkon. Ferrari chce zachovať hlavne výkonnosť svojich strojov, čiže slabá batéria by značke mohla kaziť dobré meno.

Mohlo by vás zaujímať:

Jeden z modelov s predĺženou zárukou, SF90 Spider | Zdroj: Ferrari

Nový program umožňuje predĺžiť počiatočnú záruku z piatich na osem rokov. Takzvaný “hybridný program predĺženia záruky” ponúka výmenu batérií vo vopred stanovených intervaloch. Taktiež v prípade akéhokoľvek vzniknutého problému sa vymení batéria bez nejakých ďalších poplatkov. Okrem toho legendárna značka ponúka ešte jeden program, ktorý majiteľovi prinesie možnosť záruky ďalších 16 rokov na všetky súčiastky a to po vypršaní prvej záruky.

Oba spomínané programy zahŕňajú hybridné modely SF90 Stradale, SF90 Spider, SF90 XX Stradale, SF90 XX Spider, 296 GTB a 296 GTS. Zatiaľ sa ale nevie, či rovnaký program nájdeme aj pri pripravovanom elektromobile.

Náš tip
Nórsko s rekordnými predajmi elektrifikovaných vozidiel. Spaľovacie už takmer neexistujú
8. júla 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+