MojElektromobil

Už minulý rok sme informovali, že v Bratislave sa chystá nový projekt. Na Landererovej ulici v Starom Meste vznikol medzi mrakodrapmi nabíjací hub, aký na Slovensku nemá obdoby. Okrem najvýkonnejších nabíjacích bodov poskytne aj zázemie, ktoré ani zďaleka nie je štandardom.

Najvýkonnejšie nabíjanie na Slovensku

Nachádza sa tu 6 DC nabíjacích bodov s CCS konektorom, z toho štyri ponúkajú delený maximálny výkon 400 kW. Na krajných miestach nájdeme ďalšie dve DC stanice Alpitronic po jednom konektore s výkonom 300 kW. Oproti budove a DC nabíjačkám ich ešte dopĺňajú aj 4 AC nabíjačky. Naraz sa tu bude môcť nabíjať až 10 elektromobilov.

zse drive hub landererova
Dizajnová budova zapadá do modernej štvrte

Ide teda o najvýkonnejšie nabíjačky na Slovensku. 400 kW výkon bol poskytnutý po prvýkrát v Emparku v Trnave, no jeho prioritné určenie je pre nabíjanie nákladných vozidiel.

Okrem samotných nabíjačiek ponúka nabíjací hub ZSE Drive Landererova aj zázemie

V tesnej blízkosti nabíjačiek nájdeme aj futuristickú budovu, pri ktorej stavbe bolo použitých množstvo ekologických riešení, príkladom môže byť zelená strecha. Budova má poskytnúť zázemie pre klientov počas nabíjania. K dispozícii je samoobslužný automat s občerstvením, či toalety. Samotné parkovacie miesta sú vybavené aj automatmi na doplnenie kvapaliny do ostrekovačov, ktoré opäť šetria životné prostredie – nemusíme kupovať plastové bandasky.

zse drive hub landererova
Interiér nabíjacieho hubu ZSE Drive na Landererovej

Mohlo by sa zdať, že momentálne na trhu ani nemáme elektromobily, ktoré by boli schopné sa nabíjať takýmto výkonom. Tu sa pre poskytovateľa otvorila možnosť spolupráce s automobilkou Porsche, ktorá tu bude taktiež prítomná. Modernizované Porsche Taycan totiž disponuje najvyšším nabíjacím výkonom na našom trhu. Ten v špičke dosahuje až 320 kW, čo sa v uplynulých dňoch pri testoch nabíjacej stanice aj podarilo dosiahnuť.

Nemali by ste prehliadnuť:

ZSE Drive Bory Mall
Nový nabíjací hub ZSE Drive a Greenway v Bory Mall

Nabíjacie huby v posledných mesiacoch rastú ako huby po daždi, čo je len dobre. Len počas uplynulého pol roka boli sprevádzkované napríklad nabíjacie huby Greenway a ZSE Drive v nákupnom centre Bory Mall, ktoré poskytujú možnosti rýchleho DC nabíjania pre 9 (Greenway) + 6 (ZSE) vozidiel.

Náš tip
Tesla Cybertruck konečne dorazila na Slovensko! Kedy a kde ju uvidíte?

8. júla 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+