MojElektromobil

Trend elektromobility je jasný a veľmi dobre to vedia aj automobilky. Zatiaľ čo pred pár rokmi sme mohli modely elektromobilov spočítať prakticky na jednej ruke, dnes je už situácia iná. Každá automobilka ponúka elektrické vozidlá rôznych kategórií, cien či výkonu a vyberáme si s väčšej a väčšej ponuky.

Elektromobily s Číny sú silnou konkurenciou

Svojím kúskom do skladačky chce prispieť aj talianske Ferrari, ktoré sa tiež vydáva na cestu elektromobility. Prvý elektromobil obľúbeného výrobcu športových áut má prísť už v roku 2025. A nebude to len tak hocijaký model, pripraviť sa môžeme na čistokrvné superauto so všetkým, čo k tomu patrí. Teda tak, ako sme už pri tejto značke zvyknutí. Na tému upozornil portál Electrek.

Ferrari SF90 Stradale PHEV
Ferrari SF90 Stradale PHEV | Zdroj: Ferrari

Na druhú stranu, aj Ferrari si je vedomé silnej konkurencie, ktorá pochádza najmä z Číny. Tamojšie elektromobily sa chvália špičkovými technológiami, výbornými parametrami a hlavne atraktívnou cenou. A toto všetko dokáže presvedčiť aj konzervatívnejšieho európskeho zákazníka. Generálny riaditeľ Ferrari, Benedetto Vigna, povedal, že pre neho je to varovný prst pre európske značky a výzva do toho, aby podnikli potrebné kroky.

Nemali by ste prehliadnuť:

Nachádzame sa v čase, kedy sa stupňuje napätie medzi Čínou a Európou. EÚ totiž zvažuje zavedenie extra poplatkov za dovoz čínskych elektromobilov, keďže ich ceny údajne dotuje štát, vďaka čomu sa pre zákazníka stávajú tieto vozidlá atraktívnejšie v porovnaní s modelmi európskych značiek. Viac informácií o tejto téme nájdete v článku EÚ zvažuje zaviesť nové poplatky na dovezené elektromobily z Číny.

Ferrari má smelé plány v rámci elektromobility

Potvrdené však boli plány Ferrari uviesť na trh svoje prvé elektrické superauto. Udiať by sa tak malo do konca budúceho roka, teda v jeho poslednom kvartáli. Šéf automobilky tvrdí, že prípravy idú podľa plánu, dokonca ešte lepšie, ako sa očakávalo. Vybudovaná bude tiež nová továreň na výrobu elektromobilov, a to priamo v rodnom meste automobilky, v meste Maranello. Cieľom je, aby 60 percent z predaja vozidiel Ferrari tvorili elektrické a hybridné vozidlá. A to už do konca roka 2026.

Špecifikácie elektrického superauta, ktoré by sme mali oficiálne uvidieť už v budúcom roku, zatiaľ nepoznáme.

Náš tip
IONITY znižuje ceny nabíjania. Pridáva dva mesačné programy
29. mája 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+