MojElektromobil

Tesla na Slovensku stále bohužiaľ nie je a úspešne nás ignoruje. A to aj napriek tomu, že na Slovensku má mnoho fanúšikov a aj spokojných majiteľov elektromobilov značky. Najbližšie je americká automobilka prítomná vo Viedni, prípadne v Prahe. Teraz v našom okolí pribudne nová pobočka, no stále nie na Slovensku.

Druhá pobočka Tesly v Českej republike

Portál Praguemorning informoval o tom, že automobilka otvára v poradí druhú českú pobočku. Tá bude ešte bližšie k našim hraniciam, nachádza sa totiž v Brne. Druhom najväčšom českom meste. Pobočka má rozlohu 2000 metrov štvorcových a zahŕňa servisné aj doručovacie centrum. Ide tak o plnohodnotnú pobočku.

Tesla Brno
Zdroj: vtm.zive.cz

Zákazníkom, ktorí si tu objednajú svoju novú Teslu, bude elektromobil doručený z továrne v Berlíne alebo zo Šanghaja. Záujemcovia si môžu otestovať Model S, Model X, Model 3 a Model Y, rezervácia jazdy je možná buď priamo na mieste alebo online.

Nemali by ste prehliadnuť:

Zdroj ďalej uvádza, že otvorenie druhej pobočky v Českej republike len potvrdzuje silu automobilky na tamojšom trhu. Rozširuje sa tu aj sieť Superchargerov, aktuálne sa v Česku nachádza 7 staníc s 56 nabíjacími bodmi. Dve ďalšie stanice sú vo výstavbe. Pre porovnanie, na Slovensku máme podľa aktuálnej mapy momentálne 5 Superchargerov.

Showroom aj servis

Portál vtm.zive.cz uvádza, že nový showroom sa nachádza na kraji areálu Nová Zbrojovka a ide o prvú budovu v Českej republike, ktorá je postavená podľa stavebných štandardov Tesly. Druhý servis sa v krajine určite oplatí, pretože ten pražský je mimoriadne vyťažený. Majitelia z tohdo dôvodu zvykli kvôli servisu jazdiť napríklad do Viedne či Drážďan.

Tesla Brno
Zdroj: vtm.zive.cz

Súčasťou priestoru sa nachádza veľkorysý showroom nových vozidiel a aj servisnécentrum s kapacitou 14 miest. Súčasťou budovy je aj zázemie pre klientov a zamestnancov, vrátane kancelárií. Chýbať nesmiú ani parkovacie miesta okolo budovy. Momentálne prebieha skúšobná prevádzka, slávnostné otvorenie prebehne v polovici septembra.

Náš tip
Nio a Xpeng chystajú vlastné čipy pre autonómne riadenie vozidiel
10. júla 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+