MojElektromobil

Zeekr je čínska automobilová značka, ktorá sa špecializuje na výrobu elektromobilov. Je pomerne mladá, založená bola len v roku 2021. Patrí však pod Geely Holding Group, ktorá je jednou z najväčších automobilových spoločností na svete. Zeekr má už na svedomí niekoľko výborných elektromobilov a onedlho v portfóliu pribudne nový model.

Nový Zeekr cieli na globálny trh

Len nedávno sa objavili kamuflované fotografie elektrickej novinky, ktorá bude cieliť na celosvetový trh. Predávať by sa teda mala aj v Európe. Kódové označenie vozidla je CX1e. Predaj novinky by mal začať v druhej polovici tohto roka a automobilka už potenciálnych záujemcov na tento model pripravuje kamuflovanými fotkami. Na tému upozornil portál cnevpost.

Zeekr CX1e
Zeekr CX1e | Zdroj: cnevpost

Fotografie zdieľal viceprezident oddelenia elektrických vozidiel, Lin Jinwen, na čínskej sociálnej sieti Weibo. Svet tak má možnosti vidieť 5 maskovaných obrázkov modelu a už teraz je jasné, že pôjde o prvé stredne veľké až veľké SUV spoločnosti. Vozidlo má pokryť dopyt po vyváženom rodinnom SUV. Tento segment je momentálne na trhu mimoriadne populárny.

Mohlo by vás zaujímať:

Zeekr CX1e
Zeekr CX1e | Zdroj: cnevpost

Zeekr verí, že uvedenie nových stredne veľkých až veľkých SUV koncom tohto roka významne pomôže predajom a aj maržám. Automobilka má momentálne v portfóliu tri modely, pričom zatiaľ len v prípade jedného z nich (Zeekr 007) ide o elektromobil, ktorý je určený pre globálny trh. Novinka bude teda v poradí len druhým takýmto vozidlom.

Elektromobily Zeekr sú kvalitné a získavajú ocenenia

Elektrický sedan Zeekr 007 je veľmi podareným vozidlom. Nedávno dokonca získal za svoj dizajn aj ocenenie Red Dot Award, ktoré udeľuje medzinárodná porota. Zeekr X sa zase stal najlepším vozidlom na svete z pohľadu bezpečnosti. Viac informácií o tejto téme nájdete v článku Toto je 10 najbezpečnejších áut súčasnosti. Všetky sú elektrické.

Náš tip
Ferrari plánuje program na výmenu batérií vo svojich hybridoch
9. júla 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+