MojElektromobil

Spoločnosť Tesla nás posledné mesiace neprestáva prekvapovať, jedným prekvapením je celkom nízka spotreba ich nového elektromobilu – Model Y, pri diaľničnej rýchlosti. Test spotreby, o ktorom sa bavíme vytvorila nemecká spoločnosť Nextmove, požičovňa elektrických vozidiel, ktorá je známa za nejeden test spotreby.

Minulý rok testovali viacero elektromobilov v obrovskom teste spotreby a dojazdu. Medzi všetkými elektromobilmi sa nachádzali samozrejme všetky vozidlá spoločnosti Tesla alebo aj známa Hyundai Kona electric alebo Audi e-tron. Výsledkom testu bola informácia, že elektromobily spoločnosti Tesla kraľujú v číslach ak máme na mysli celkovú efektívnosť.

Test, ktorý zaujíma väčšinu budúcich majiteľov Modelu Y

No teraz spomínaná spoločnosť Nextmove otestovala všetky dostupné modely značky Tesla. Treba ale pripomenúť to, že všetky testované modely boli varianty Performance, ktoré majú o niečo vyššiu spotrebu ako klasické varianty Long Range a aj to, že test bol vykonaný pri rýchlosti 130 km/h:

„Požičovňa elektromobilov Nextmove vykonala jedinečný porovnávací test na nemeckej Autobahn so štyrmi elektrickými automobilmi z kolekcie S3XY a zdokumentovala ju vo videu na YouTube.  Za ideálnych poveternostných podmienok (19 stupňov Celzia, prevažne bez vetra, oblačno) a malej premávky bolo najazdených 225 kilometrov.

„Konkurencia ako napríklad Volkswagen, BMW, Polestar alebo Lucid budú musieť ponúkať diaľničný dojazd od 371 kilometrov (Model Y) do 457 kilometrov (Model S).

Video

Vo videu spomínajú “prekvapivo” nízku spotrebu Modelu Y, keďže jeho väčší brat, Model X má spotrebu oveľa vyššiu.

Tesla Model Y spotreba
Zdroj: Nextmove

Ako sme už vyššie písali, treba mať na pamäti, že pri každom vozidle ide o Performance variantu. To znamená, že spotreba klasických Long Range variánt by mohla byť o malý kúsok nižšia.

 


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

23. augusta 2020
Zdroj: Electrek

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+