MojElektromobil

Volvo Polestar 2 je pravdepodobne jeden z najzaujímavejších elektromobilov, ktoré prídu v roku 2020, no bude to ešte zaujímavejšie. Tento sedan dostáva tažnú silu 1500 kg. Týmto číslom prekonal Teslu Model 3.

Volvo pri predstavení elektromobilu Polestar 2 uviedlo, že bude mať batériu s kapacitou 78 kWh, s dojazdom 440 km (WLTP). Polestar je taktiež priamym konkurentom elektromobilu Tesla Model 3. Aj keď Model 3 má špecifikácie o kúsok lepšie ako Polestar 2, nájde sa výnimka. A tou je ťažná sila. Tú ma Tesla Model 3 výrazne nižšiu, konkrétne 910 kg.

Prvé vyrobené kusy v edícii „launch edition“ budú stáť približne 59 900 eur. Neskôr cena vozidla klesne na prijateľnejšiu hodnotu, a to na 39 900 eur.

Thomas Ingenlath, výkonný riaditeľ, komentoval oznámenú vlečnú kapacitu:

Polestar 2 je výkonný elektrický fastback, ktorý podporuje aktívny životný štýl. Prispôsobuje sa vašim potrebám – je skutočne flexibilný. Vieme, že naši zákazníci cenia túto flexibilitu, a to je dôležité predovšetkým pre budúcich kupcov elektromobilov.

Spoločnosť Volvo nazvalo svoj model Polestar 2 „kompaktným vodcom elektromobilov“:

„Vďaka ťažnej sile 1500 kg sa Polestar 2 stáva kompaktným elektrickým vodcom elektromobilov. Voliteľná elektrická sklopná ťažná tyč poskytuje vodičom Polestar 2 bezkonkurenčnú flexibilitu.“

polestar 2 tazne

Cena ťažného zariadenia v Európe bude 1100 eur.

Mohlo by vás zaujímať

Náš tip
Pozrite si detailné zábery modelu Polestar 2 z autosalónu | Ženeva 2019
Náš tip
Polestar 2 dostal ceny pre prvé európske trhy. Konkuruje Modelu 3
19. decembra 2019
Zdroj: Electrek

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+