MojElektromobil

Spoločnosť Volvo potvrdila cenu elektromobilu Polestar 2 v Európe. Prvé ohlásené trhy sú Nórsko, Švédsko, Nemecko, Spojené kráľovstvo, Holandsko a Belgicko. Cena Slovensku zatiaľ cena dostupná nie je.

Ceny na každom z týchto trhov sa pohybujú okolo 59 000 eur, okrem Nórska, kde sa elektromobil bude predávať za 469 tisíc NOK, resp. 46 000 eur.

Cena je vrátane DPH a 3-ročného bežného servisu a údržby. Všetky verzie modelu majú pohon všetkých kolies.

Polestar 2

Konkurent Tesly Model 3

Tesla Model 3 Long Range s pohonom všetkých kolies sa v Európe predáva za podobné ceny. Výrazne sa líšia iba v Nemecku (Tesla tu v cene zahŕňa štátnu dotáciu) a Veľkej Británii, a to o 8 000, resp. 3 000 eur.

Tieto dva elektrické sedany sú v mnohých veciach podobné. Polestar 2 má 78 kWh batériu a výkon 300 kW, zatiaľ čo Model 3 má 75 kWh batériu a výkon 311 kW.

Dojazd Polestar 2 bude mierne nižší ako má Model 3, avšak zatiaľ nie je nič potvrdené. Polestar 2 poskytne približne 500 km dojazdu nabíjať sa bude výkonom 150 kW DC, čo je najväčší rozdiel oproti 250 kW v Modeli 3.

Polestar 2

Priamy predaj

Podobností majú ale viac. Polestar bude mať aktívne autonómne funkcie, veľkú panoramatickú strechu, používanie telefónu ako kľúča a používateľské rozhranie od Google.

Volvo dokonca bude predávať autá priamo a cez webstránku, resp. iba v niekoľkých obchodoch. Nebude na predaj používať dílerskú sieť a kopíruje tak obchodný model Tesly.

Polestar 2

Polestar v súčasnosti prijíma rezervácie na svojom webe a za zálohu zaplatíte 2000 €. Začiatok výroby sa očakáva začiatkom budúceho roka. Viac detailných záberov modelu si môžete pozrieť na tomto odkaze.

7. októbra 2019
Zdroj: Electrek, Polestar

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+