MojElektromobil

Najnovšie vozidlo Tesly, Model Y, je zaujímavým paradoxom. Na jednej strane počúvame, že ide o zatiaľ najlepší model Tesly v jej histórii, pokiaľ ide o pomer cena/výkon/praktickosť. Na strane druhej majitelia na internete opisujú neutíchajúce problémy, ktoré by sa na vozidle za vyše 50-tisíc eur vôbec nemali stávať.

Na konci minulého roka majitelia začali ukazovať problémy s pretekaním vody do kufra vozidla Model 3, čo bolo zapríčinené zlým dizajnom karosérie. Po otvorení kufrových dverí sa nahromadená voda na týchto dverách zliala cez gumové tesnenie až priamo do kufra. Tieto problémy boli dosť časté a Tesla ich v rámci záruky začala riešiť výmenou gumového tesnenia prostredníctom mobilného servisu.

Problémy s Modelom Y a s jeho servisom

Majiteľ Modelu Y Hector Rojas prišiel na to, že zadné dvere jeho elektromobilu za 65-tisíc dolárov udržiavajú vodu. Tá sa z karosérie vyleje až po otvorení dverí. Nezachádza však do interiéru.

Hector na Twitteri spomína, že kvôli problému chcel vozidlo vrátiť 3 dni po jeho prevzatí. Tesla však jeho vratku neprijala. Dôvod neprijatia podľa Hectora bol fakt, že už prijal štátnu dotáciu na nákup vozidla.

 

Množstvo ďalších problémov s kvalitou

V ďalšom Tweete Hector píše, že jeho vozidlo má aj nezarovnané panely karosérie, pokazenú nádrž chladiacej kvapaliny, nedokonalosti laku, tmavá fólia panoramatickej strechy sa odlupuje a mobilný kľúč (v aplikácii Tesla) sa takmer nikdy nepripojí k vozidlu. Hector si to vysvetľuje zbrklým prístupom vo výrobe a prílišnému tlačeniu na dosiahnutie výrobných objemov vo fabrike.

Fabrika Tesla Giga Berlin
Výstavba fabriky Tesla Giga Berlin (Foto: @tobilindh/Twitter)

Prvé kusy sú už v Európe

Pred pár dňami sme vás informovali, že prvé kusy crossoveru Model Y sú v Európe a práve prechádzajú homologizačným procesom. Objednávky sa spustia v budúcom roku a dodávky pre európskych zákazníkov zabezpečí výhradne fabrika Giga Berlin, ktorá je vo výstavbe a rastie extrémne rýchlym tempom. Portál Tesmanian píše, že rýchlosť výstavby je vyššia ako výstavba fabriky v Šanghaji (Giga Shanghai).


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

18. augusta 2020
Zdroj: InsideEVs

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+