MojElektromobil

Tesla chce vo svojej továrni Giga Shanghai spustiť výrobu Modelu Y tak skoro ako to len pôjde. Svoje sily preto intenzívne sústreduje na dokončenie potrebných stavených úprav a promptné osadenie pracovných strojov. Podľa hlásení lokálnych médií na mieste v ostatných týždňoch prebieha čulý ruch a všetko rýchlo napreduje.

Do továrne, z ktorej budú vychádzať elektromobily Tesla Model Y, sú postupne, no v stálom tempe, privážané nové stroje a podľa odhadov bude skúšobná prevádzka spustená ešte ten rok.

Ako informuje portál Teslarati, vychádzajúc zo vzdušných záberov výrobného komplexu Giga Shanghai, budova v ktorej sídli výroba Modelu Y je skutočne dokončovaná v rýchlom tempe.

V ostatných týždňoch však boli výrazné pokroky pozorované aj v ostatných budovách komplexu Giga Shanghai. Najväčšie zmeny majú byť badateľné v prípade budúcej továrne pre pohonné ústrojenstvo, ktorá už má dokončenú základnú oceľovú konštrukciu aj potrebné prípojky.

Skúšobná výroba pre Model Y ešte tento rok

Portál Teslarati na základe pozorovaných stavebných pokrokov špekuluje, že ak bude všetka potrebná technika do továrne pre produkciu Modelu Y osadená v horizonte najbližších mesiacov, ostrú produkciu by sa mohlo podariť spustiť ešte pred koncom tohto roka. To by znamenalo, že nový Model Y by k prvým majiteľom dorazil začiatkom roku 2021.

Portál pripomína, že Tesla takto pred rokom dokončovala produkčnú linku pre výrobu Modelu 3 a prvé kúsky zo skúšobnej produkcie boli následne pozorované v septembri.

Napriek tomu, že tempo sa zvýšilo a výrobný komplex momentálne žije bujným pracovným ruchom, netreba zabúdať, že začiatkom roka kvôli vyčíňaniu nového koronavírusu muselo dôjsť k viacerým opatreniam a obmedzeniam. Do akej miery to zamávalo s celkovými plánmi zatiaľ nie je vôbec jasné. Ani súčasné podmienky nie sú práve ružové, spomínajú sa prudké dažde, ktoré komplikujú stavebné práce.

Teórii, že spustenie výroby Modelu Y je bližšie, než by sme mohli očakávať, nahrávajú do kariet aj zábery z vnútra fabriky. Objavuje sa na nich, zdá sa, dokončená sekcia s továrenskými lismi pre opracovávanie kovu a plechov. Prítomný je tu aj transparent s čínskym textom, ktorý má v hrubom preklade gratulovať k úspešnému osadeniu produkčnej linky s raziacimi lismi v Giga Shanghai.

Náš tip
Tesla Roadster je na predaj so šialenou cenovkou 1,5 milióna dolárov


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

21. júla 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+