MojElektromobil

Každý z nás určite pozná originálnu legendu, pôvodný Tesla Roadster, a práve ten niekto predáva za 1,5 milióna dolárov. Štandardne sa tento elektromobil predáva za sumy od od 49 tisíc dolárov až po 70 tisíc dolárov.

Tesla Roadster 1. generácie je podľa veľa ľudí elektromobil, ktorý rozbehol elektrickú revolúciu medzi automobilkami. Spoločnosť Tesla vyrábala 1. generáciu roadsteru od roku 2008 do roku 2011. Za tie roky stihli vyrobiť len 2500 kusov, ktoré sa dostali k zákazníkom. V čase, kedy končili s výrobou sa do elektromobility pustila aj automobilka Nissan s modelom LEAF.

V čom je výnimočný práve tento Tesla Roadster?

Výnimočný kus je to práve preto, že má VIN s číslom 2500. Ide teda o posledný vyrobený kus, ktorý opustil fabriku v roku 2011. Najazdených by mal mať len 200 kilometrov, čo samozrejme samé o sebe zvyšuje hodnotu auta.

 

Tesla Roadster vzácny kus VIN 2500 1,5 milióna
Tesla Roadster na predajnej stránke.

V popise predávaného modelu sa taktiež píše:

Ponúkame jedinečnú príležitosť kúpiť si úplne posledný vyrobený Tesla Roadster, VIN 2500. Nie je to len posledný Roadster, ktorý vyšiel z továrne, bol tiež špeciálne upravený. Toto auto je dodávané v jedinečnej trblietavej a špeciálnej bielej farbe s čiernym interiérom a s karbónovými prvkami – napríklad jedinečný karbónový difúzor. Odznak VIN má teda číslo 2500, auto má taktiež biele ornamenty na ráfikoch a taktiež má podpisy tímu zo spoločnosti Tesla zozadu na batérii. Tento model nebol nikdy zaregistrovaný, garážovaný bol po celý čas na gumených podložkách na mramorovej podlahe a má iba cca. 200 km na tachometri – teda pôvodný počet najazdených kilometrov z továrne. Pôvodný kryt volantu, bŕzd a atď je stále nahodený. Batéria sa samozrejme, po celý čas, udržiavala na ideálnej úrovni a auto bolo servisované. Predstavte si, že by ste premrhali šancu kúpiť Ferrari 250 GTO predtým, ako ceny skutočne vzlietli. Teraz ju máte s týmto špeciálnym Roadsterom od najcennejšieho výrobcu automobilov na svete.

Predajca k spomínanému Roadsteru pridal aj zopár fotiek:

Ak by tento Roadster už aj niekto kúpil, myslíme si, že ako investícia by to nemusela byt vôbec zlá kúpa. Ceny takto starých a zachovaných Roadsterov v budúcnosti môžu ísť ešte výrazne vyššie.


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

20. júla 2020
Zdroj: Electrek

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+