MojElektromobil

Od našich dobre informovaných zdrojov prichádzajú skvelé správy. Dnešným dňom Tesla začala s procesom homologizácie svojho elektromobilu Tesla Model Y pre európsky trh. V upravenej, európskej, konfigurácii bolo vyrobených hneď 10 kusov Tesla Model Y. Ich pôvod siaha do USA, odkiaľ boli dopravené.

Upozorňujeme, že napriek tomu všetkému sa s výrobou Tesla Model Y pre Európu v amerických továrňach naďalej nepočíta. Oficiálna výroba bude prebiehať až v Giga Berlin, tak ako to bolo potvrdené pôvodne.

Európsky predaj budúci rok

S predajom sa podľa aktuálnych plánov začne budúci rok – 2021. Ďalšou dobrou správou je to, že výstavba a prípravy na spustenie továrne Giga Berlin napredujú až prekvapivo rýchlo. Ak bude všetko naďalej prebiehať v zabehnutom tempe, budúci rok sa skutočne máme na čo tešiť.

Zdroj foto: @gigafactory_4


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

11. augusta 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+