MojElektromobil

Spoločnosť Tesla pôvodne uvádzala, že prvé kusy očakávaných elektromobilov Tesla Model Y sa k majiteľom dostanú až 15. marca, no to sa medzičasom zmenilo. K lepšiemu. Prvé autá sa k majiteľom majú dostať už zajtra.

Niektorí z budúcich majiteľov o tejto možnosti pritom hovorili už dávnejšie. Tesla ich totiž o termíne dodania objednaného vozidla informovala cez oficiálny klientský účet, a práve tam si všimli že ich auto bude pripravené už tento piatok 13. marca 2020.

Minulý týždeň jeden z klientov Tesly na Reddite dokonca uverejnil príspevok, v ktorom uviedol, že Model Y mu majú odovzdať už 11. marca. Neskôr však došlo k vymazaniu predmetného príspevku. V tomto prípade to skôr vyzeralo tak, že išlo o prosté nedorozumenie a majiteľ sa pomýlil.

Teraz je už na základe viacerých hlásení a hlavne potvrdzujúcich snímok jasné, že dodanie skutočne prebehne v skoršom termíne. V hre je už piatkové a sobotné dodanie, čo síce v porovnaní s pôvodným termínom čakanie skráti maximálne o dva dni, no nedočkavcov určite poteší aj to.

V každom prípade, väčšina budúcich majiteľov by sa k svojim očakávaným autám mala dostať medzi 13. až 31. marcom. Na tých šťastnejších samozrejme pripadajú skoršie termíny a naopak, tí menej šťastní si budú musieť počkať na záver mesiaca.

Podľa zdieľaných informácií o VIN číslach z objednávok, ktoré sa dlhšiu dobu sledujú, sa odhaduje, že vyrobených bolo už viac než 1000 kusov Modelu Y.

Na prvé Modely Y sa tešíme aj my, no nejaký ten čas si ešte budeme musieť počkať. Oficiálne zastúpenie Tesly uviedlo, že európske dodávky budú prebiehať až v druhej polovici roka 2021. Dovtedy tak akurát môžeme zdieľať radosť s majiteľmi z USA.

Náš tip
Tesla vyrobila svoj miliónty elektromobil, jubilejné číslo pripadlo na Model Y


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

12. marca 2020
Zdroj: Electrek

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+